З 1 липня 2020 року змінено порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям
09 вер, 2020 0 Коментарів 713 Переглядів

З 1 липня 2020 року змінено порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

22 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у новій редакції.
Право на вказану допомогу мають сім'ї які з поважних або незалежнихвід них причин мають середньомісячний сукупний доход нижчий відвстановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
Розмір допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.
Для розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім'ї враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.
До основних змін необхідно віднести збільшення максимального розміру допомоги на дітей в малозабезпечених сім'ях, який становить 130% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. На сьогоднішній день це складає: на дітей до 6 років – 2416,7 грн; на дітей від 6 до 18 років – 3 013,4 грн. Тобто, в середньому це дасть можливість збільшити розмір допомоги на дітей на 15 відсотків.
Скорочено перелік документів, на підставі яких визначається право на призначення допомоги. До заяви подається лише декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
Важливо! Заява та декларація вважаються не поданими у разі не внесення у повному обсязі відомостей про членів малозабезпеченої сім'ї (прізвища, ім'я та по батькові, сімейного стану, дати народження, паспортних даних, реєстраційного номеру облікової картки платника податків).
Поряд з цим отримання інформації про доходи та майновий стан кожного члена сім'ї, яка звертається за допомогою, належить до функцій органів соціального захисту населення, які проводять електронний обмін з Державною податковою службою, Пенсійним фондом України та одержують інформацію з державних реєстрів, зокрема, Реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Постановою визначено умови за яких допомога не призначається, зокрема, якщо у складі сім'ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку на початок періоду, за який враховується дохід та не працювали, не проходили військову службу, не проводили підприємницьку діяльність, не навчались, не перебували на обліку в центрі зайнятості сумарно більше ніж три місяці протягом періоду за який враховується дохід.
Однак, допомога може бути призначена, якщо такими особами сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), у розмірі не менше від мінімального сумарно протягом трьох місяців або такі особи доглядали за дітьми до 3-х років, до 6 років, на підставі висновку ЛКК, за тяжкохворими дітьми, за дітьми з інвалідністю, за особами з інвалідністю 1 групи, 2 групи внаслідок психічного розладу, за особами, які досягли 80-річного віку, надавали соціальні послуги.
Як виняток, за наявності вказаних умов, на обмежений період надано право на призначення допомоги сім'ям, у складі яких є особа з інвалідністю, яка згідно висновку ЛКК потребує постійного стороннього догляду або відсутність доходів, пов'язано з тривалою хворобою членів сім'ї, а також багатодітні сім'я або сім'ї у яких є одинока мати, яка не перебуває у шлюбі, за умови що звернення надійшло в період липень-грудень 2020 року.
Згідно внесених змін до Порядку допомога не може бути призначена сім'ям, у разі, коли:
- члени малозабезпеченої сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю, оплатили (одноразово) послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальними нормативами) на суму, яка перевищує 50 тис. грн.;
- у власності малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок), крім житла, розташованого на тимчасово окупованій території, лінії зіткнення та житла непридатного для проживання, що підтверджується актом обстеження технічного стану приміщення;
- у власності малозабезпеченої сім'ї є більше одного транспортного засобу з дати випуску якого минуло менше 15 років (крім мопеда, причепа, транспортних засобів отриманих через органи соцзахисту або придбаних батьками вихователями дитячих будинків сімейного типу).

Роз’яснення щодо допомоги на дітей одиноким матерям

1. Хто має право отримувати допомогу ? Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому...

Як призначатимуться субсидії, та державні допомоги в період карантину у 2020 році

25.03.2020 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від №247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою підвищено соціальну захищеність отримувачів субсидій . Основні нововведення: Заборонено припиняти надання житлових...

Одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 гривень отримають у квітні 26,5 тисяч прикарпатців

Постановою Кабінету Міністрів України від 1квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» затверджено Порядок виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація