По 6500 за кожного працевлаштованого переселенця: як роботодавцеві отримати кошти
06 кві, 2022 0 Коментарів 773 Перегляди

По 6500 за кожного працевлаштованого переселенця: як роботодавцеві отримати кошти

Постановою КМУ від 20 березня 2022 року № 331 визначений Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Компенсацію таких витрат надають роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:
– роботодавець перебуває на обліку як платник ЄСВ;
– розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати;
 – подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.
Особа з числа внутрішньо переміщених осіб може бути працевлаштована на вказаних умовах лише один раз.
Компенсацію витрат надають у розмірі 6500 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачує ЄСВ, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.
Для отримання такої компенсації роботодавець не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат:
– в електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг;
 – в паперовій формі – особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.
Заяву подає роботодавець до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця.
До заяви, поданої до центру зайнятості в паперовій формі (зокрема на адресу електронної пошти), додають:
– копію наказу про працевлаштування особи;
– документ, що підтверджує працевлаштування на встановлених умовах;
– відомості про працівників, які є застрахованими особами;
 – копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Покрокова інструкція для власників житла, які хочуть допомогти переселенцям, та алгоритм дій для

В Україні запущено соціальний проєкт «Прихисток» з допомоги громадянам, які опинилися на лінії зіткнення та окупації загарбників, в скрутному становищі та вимушені покидати місця свого постійного проживання. Уряд затвердив Порядок компенсації витрат...

НОВА МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА З 1 ГРУДНЯ – 6 500 ГРН!

Нагадуємо, що з 1 грудня 2021 року згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" розмір мінімальної зарплати становитиме: у місячному розмірі – 6500 грн (було – 6000 грн); у погодинному розмірі – 39,12 грн (було – 36,11 грн)....

Нова мінзарплата з 1 вересня – штрафи, ЄСВ .

З 1 вересня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні збільшився з 4723 грн до 5000 грн, тобто на 277 грн. А у погодинному розмірі до 29 гривень 20 копійок. На що це впливає? Насамперед на оплату праці, нарахування ЄСВ, в тому числі у...

0 Коментарів

Авторизація