Роботодавців штрафуватимуть за дискримінацію у вакансіях
10 сер, 2022 0 Коментарів 264 Перегляди

Роботодавців штрафуватимуть за дискримінацію у вакансіях

КМУ затвердив порядок сплати рекламодавцями до держбюджету штрафів за порушення вимог щодо реклами про вакансії (прийом на роботу). Встановлено, що штраф буде сплачуватися в 15-денний термін з для отримання розпорядчого документа Держпраці
      Деталі порядку сплати штрафу
Так от цей Порядок визначає процедуру сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону  “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).
     Штраф сплачується на підставі розпорядчого документу Держпраці про накладання штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), прийнятого на підставі акта перевірки за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та вирішення питання щодо наявності підстав для накладення штрафу (розпорядження або іншого розпорядчого документу).
     Рекламодавці сплачують суму штрафу в державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або ФОП на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства.
Штраф сплачується в 15-денний термін з для отримання розпорядчого документу Держпраці.
     У разі несплати рекламодавцем накладеного до нього штрафу протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа, якщо цей розпорядчий документ не був оскаржений до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку та залишений в силі, сума штрафу стягується в судовому порядку.
    Органи Державного казначейства за запитом інформують Держпраці про суми штрафів, що надійшли до державного бюджету.
     Держпраці та її територіальні органи ведуть облік справ про порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), розпорядчих документів (розпоряджень або інших розпорядчих документів), прийнятих за результатами розгляду цих справ, та відомостей про сплачені штрафи.
    Рекламодавець має право звернутися до відповідного центрального органу виконавчої влади або до суду щодо оскарження розпорядчого документу Держпраці про накладення штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу) (розпорядження або іншого розпорядчого документу).
     Про яке порушення йдеться?
   Згідно зі ст. 24-1 Закону «Про рекламу» забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
    Текст реклами про діяльність суб'єкта господарювання, що надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, повинен містити примітку, що отримувати від громадян, яким надано послуги з пошуку роботи та сприяння в працевлаштуванні, інші пов'язані з цим послуги, гонорари, комісійні або інші винагороди забороняється.
     У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у 10-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому КМУ порядку.

Роботодавців штрафуватимуть за дискримінацію у вакансіях

Мінекономіки розробило проект постанови КМУ “Про затвердження Порядку сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу)”. Проект розроблено на виконання...

НОВА МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА З 1 ГРУДНЯ – 6 500 ГРН!

Нагадуємо, що з 1 грудня 2021 року згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" розмір мінімальної зарплати становитиме: у місячному розмірі – 6500 грн (було – 6000 грн); у погодинному розмірі – 39,12 грн (було – 36,11 грн)....

З 1 січня 2020 року збільшено штрафні санкції за порушення трудового законодавства про працю.

Відповідно до ст.. 8 Закону «Про державний Бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн., що зумовлює підвищення розмірів штрафних санкції для суб’єктів господарювання за порушення законодавства про...

0 Коментарів

Авторизація