Що таке протипожежне водопостачання?
Дуже часто можна почути міф про те, що пожежні приїхали без води. Але це не так. Варто розуміти, що пожежні автомобілі зажди виїжджають з повною цистерною води, але її запас обмежений та становить 2,5 або у кращому випадку 4 кубічних метрів і його вистачає приблизно на 10 - 20 хвилин активного гасіння пожежі. У випадку великих та розвинених пожеж, цього запасу замало. І в цьому випадку в нагоді стануть джерела протипожежного водопостачання, з яких можливо або поповнити запас вогнегасної речовини – води, або ж забезпечити її безперервну подачу до місця пожежі. Пожежні гідранти, водойми, пристосовані водонапірні вежі, природні та штучні водойми з обладнаними пірсами для під’їзду пожежних автомобілів – все це відноситься до джерел протипожежного водопостачання, які просто необхідно постійно утримувати у працездатному стані та вчасно їх обслуговувати. Справність таких вододжерел дасть можливість у будь-який момент заправитись водою, а наявність відповідних покажчиків дозволить швидко відшукати їх у будь-яку пору року, як вдень, так і вночі, не втрачаючи дорогоцінний час. У населених пунктах, особливо віддалених від міста, складається складна ситуація, оскільки основними джерелами протипожежного водопостачання там є пожежні водойми та водонапірні башти, які в переважній більшості знаходяться у занедбаному чи непрацездатному стані, які не завжди можна використати у цілях пожежогасіння через їх несправність або відсутність пристроїв для забору води пожежними автомобілями. Природні та штучні водойми за відсутності пірсів та пристосованих під’їзних майданчиків, нажаль, також неможливо використовувати у цілях пожежогасіння.
Звертаємось до відповідальних осіб та керівників водопостачальних підприємств територіальних громад, сільських та селищних рад, населених пунктів, підприємств та приватних осіб:
✔️ подумайте, де можна буде заправити пожежний автомобіль водою у випадку виникнення пожежі вашого об'єкта;
✔️ підтримуйте постійно у справному стані та вчасно обслуговуйте джерела протипожежного водопостачання (пожежні гідранти, водонапірні вежі, пожежні водойми, пірси);
✔️ встановіть покажчики протипожежних вододжерел;
✔️обладнайте відповідні колодязі та пофарбуйте кришки люків у червоний колір;
✔️ завчасно прибирайте пожежні гідранти від сміття, а також очищуйте кришки люків гідрантів від снігу та льоду.
Від цього залежить ваше життя та життя ваших близьких! Адже пожежна безпека це спільна справа!
Начальник Долинського РВ У ДСНС Андрій Панас
0 Коментарів