"Ти як? Сенси поряд": Україна приєднується до Місяця обізнаності про ментальне здоров'я
01 травень, 2025 0 Коментарів 12 Переглядів

"Ти як? Сенси поряд": Україна приєднується до Місяця обізнаності про ментальне здоров'я

Травень у всьому світі вважається Місяцем обізнаності про ментальне здоров'я. З 1 травня в Україні починається кампанія під гаслом "Ти як? Сенси поряд" у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" за ініціативою Олени Зеленської.
Він пройде під закликом віднайти свої сенси, які працюють як внутрішні опори.

У центрі кампанії — оновлена платформа "Ти як?", а сенси як теплі слова та слова підтримки зібрала у відкриту "СенсоТеку" Всеукраїнська програма "Ти як?" разом із психологинею Світланою Ройз.

Щодня на платформі з'являтимуться нові підтримувальні послання, доповнені порадами для дорослих, дітей, ветеранів і всіх, хто шукає відновлення (з повним переліком можна ознайомитися за посиланням).

Дослідження програми показало: третина українців почуваються розчарованими (39 %) та безсилими (35 %). Ці стани — не свідчення втрати сенсів, а сигнал про потребу знову віднайти контакт із ними. Новий розділ "Самодопомога" пропонує прості щоденні техніки — від дихальних вправ до алгоритмів у кризових ситуаціях.


А разом з ЮНІСЕФ створили й мобільний застосунок — "Моментал". Його м'який герой, Моментал, змінюється залежно від стану користувача або користувачки і веде крізь практики ментальної підтримки.


А вже 1 травня на платформах "Ти як?" і Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ стартує марафон ефірів — розмови з експертами, які поділяться власними опорами й щоденними практиками.


Місяць обізнаності про ментальне здоров'я вперше започаткувала у США організація Mental Health America у 1949 році. Тоді метою кампанії було підвищити обізнаність людей про те, що таке ментальне здоров'я, зменшити стигму навколо цієї теми та заохотити до профілактики. З часом ініціативу підхопили у всьому світі й присвячують цій темі увесь травень.





Тепер сімейні лікарі бережуть не тільки фізичне, а й ментальне здоровʼя

На початок 2024 року близько 70 тисяч медпрацівників (з них 16 тисяч — сімейні лікарі) пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP і тепер можуть надавати підтримку з ментального здоров’я. Тобто кожен третій «сімейний» наразі може розпізнати,...

10 жовтня — Всесвітній день ментального здоров’я

Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили,...

«Ти як?»: українцям розповідають про техніки самодопомоги та підтримки людей поруч

У березні 2023 року стартувала комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою Олени Зеленської, мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Першим викликом...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація