Що робити при виявленні коронавірусної інфекції у закладі освіти?
15 вер, 2020 0 Коментарів 38 Переглядів

Що робити при виявленні коронавірусної інфекції у закладі освіти?

В умовах пандемії, в будь-якому дитячому колективі може з’явитись людина, яка захворіла на COVID-19, і адміністрація закладу повинна вживати певних протиепідемічних заходів для попередження подальшого розповсюдження інфекції.
У разі виявлення у дитини ознак гострої респіраторної хвороби перед початком занять в присутності батьків, дитина не допускається до закладу, а її допуск до занять можливий лише за наявності довідки від лікаря про стан здоров’я.
При відсутності батьків на момент виявлення захворювання, дитина тимчасово ізолюється в спеціально відведене приміщення з обов’язковим одяганням маски та наступним інформуванням батьків (законних представників) з прийняттям узгодженого рішення щодо направлення дитини до закладу охорони здоров’я.
В приміщенні, де перебувала така дитина, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція контактних поверхонь.
При підтвердженні у дитини групи/класу випадку коронавірусної хвороби (COVID-19) всі інші діти відповідної групи/класу та вихователі/помічники вихователів/вчителі, які проводили уроки в даному класі, вважаються контактними і підлягають самоізоляції та моніторингу стану здоров’я, який проводиться сімейним лікарем. 
При підтвердженні випадку коронавірусної хвороби (COVID-19) у працівника закладу, контактними особами вважаються ті, хто:
·      перебували з цією особою у закритому середовищі протягом 15 хвилин на відстані менше 1 метра;
·      контактували на відстані до 1 метра більше 15 хвилин без відповідних засобів індивідуального захисту або при неправильному їх використанні;
·      перебували в зоні пацієнта під час кашлю, чхання без засобів індивідуального захисту;
·      мали прямий фізичний контакт з хворим;
·      проживають в одному домогосподарстві.
Адміністрацією закладу освіти протягом доби, з моменту отримання інформації про випадок COVID-19, надсилається повідомлення про контактних осіб із зазначенням їх ПІБ, дати народження, домашньої адреси та контактного телефону до Департаменту освіти, який передає дану інформацію в Департамент охорони здоров’я для організації моніторингу контактних осіб.
Особи, що контактували із хворим з підтвердженим випадком захворювання на COVID-19, згідно наказу МОЗ України від 16.06.2020р. №1411 "Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)", підлягають лабораторному тестуванню на наявність вірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР на 14 добу після останнього контакту. При неможливості проведення ПЛР впродовж однієї доби, тестування проводиться ІФА (Ig М).
Допуск таких осіб до відвідування закладу здійснюється за наявності довідки від лікаря про стан здоров’я.

Карантин послаблено – небезпека COVID-19 залишається
Охорона здоров'я травень. 2020

Карантин послаблено – небезпека COVID-19 залишається

Дотримуватися правил безпеки в умовах пандемії COVID-19 слід незалежно від того, діє карантин чи ні. Дотримання фізичної дистанції та самоізоляція — це ті, заходи, які мають застосовуватися не лише під час карантину, а і тоді, коли це фактично...

Всі виплати за лікарняними у період надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, здійснюватимуться

Під час брифінгу, що відбувся в МОЗ, директор Фонду соціального страхування України Олена Дума поінформувала громадян, що Фонд продовжує здійснення виплат за лікарняними застрахованим особам згідно з нормами чинного законодавства. Також вона надала...

5 речей про коронавірус, які потрібно знати батькам, – МОН та МОЗ дають роз’яснення

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19, та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні,...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація