Як дизель-генератор впливає на довкілля та здоров’я людини
20 січ, 2023 0 Коментарів 34 Перегляди

Як дизель-генератор впливає на довкілля та здоров’я людини

За останні місяці українська енергосистема піддалася масштабним ракетним обстрілам окупантів, що загострило енергетичну кризу в Україні. 

У більшості областей України виникли проблеми з безперебійним забезпеченням енергопостачання, через що наразі необхідно економити електроенергію.

У зв’язку з постійними обстрілами енергетичних об’єктів та стабілізаційними відключеннями часто почали застосовуватись дизель-генератори, як альтернативне джерело електроенергії.

Під час роботи дизель-генератора в атмосферне повітря потрапляють забруднюючі речовини: вуглецю оксид, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (сажа), азоту діоксид, вуглеводнів С12-С19, діоксиду сірки. Ці сполуки мають негативний вплив на здоров’я людини та навколишнє середовище.

Також, створюється додаткове шумове навантаження, дизельні генератори створюють 88 дБ шуму, генератори, що працюють на бензині або газі, можуть перевищувати 95 дБ. Дані показники перевищують нормативний показник, що складає 55 дБ денний, а 45 дБ – у нічний час.

Отож, закликаємо громадян дотримуватись вимог щодо реєстрації та експлуатації генераторів:

1. Перед початком використання власник або оператор генератора, має отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин, оскільки, дане джерело утворення підпадає під дію ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Реєстрація генератора вимагає внесення змін до існуючого дозволу на викиди в атмосферу.

2. Дизель-генератор має бути внесений в Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (постанова КМУ від 3 лютого 2021 р. №77).

3. Дизель-генератор, який розміщений в приміщенні, має бути внесений в Декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (постанова КМУ від 05.06.2013 №440).

4. За наявності окремого резервуару зберігання палива для дизель-генератора необхідно провести ідентифікацію об’єкту підвищеної небезпеки.

Рекомендації щодо використання дизель-генератора:

– не використовуйте генератори в приміщеннях, які не обладнані системою видалення вихлопних газів та пожежогасіння;

– генератори необхідно розміщувати на відстані не менш 10 метрів від будівлі;

– використовуйте тільки сертифіковане обладнання та регулярно проводьте технічні огляди;

– не залишайте генератори без нагляду.Головний спеціаліст,

Еколог відділу ЖКГБТЕБ                                                                             Уляна ЮЗЬКІВ

ЧЕРЕЗ ОБСТРІЛИ ОКУПАНТІВ ОБМЕЖЕННЯ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

З 10 жовтня 2022 року росія здійснила масову ракетну атаку по всій Україні. Внаслідок чого українська енергосистема зазнала атак ворога більше, ніж за 8 місяців війни. 19 жовтня інфраструктуру знову обстріляли .Під час масового обстрілу снаряди...

Що ж робити з опалим листям?

З настанням осені люди починають активно згрібати опале листя і спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю. Кожного року – лікарі попереджають про ризики для здоров’я, а екологи б’ють на сполох, адже це...

План заходів з виконання Концепції розвитку соціально відповідального бізнесу до 2030 року

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з виконання Концепції розвитку соціально відповідального бізнесу до 2030 року Реалізація плану заходів сприятиме підвищенню рівня обізнаності населення щодо політики та практики ведення соціально...

0 Коментарів

Авторизація