Участь представників громади у презентації нової Програми прикордонного співробітництва «Румунія - Україна 2021-2027»
Вчора, 10 травня, в Івано-Франківську відбулася інформаційна сесія, під час якої презентували нову програму прикордонного співробітництва Interreg NEXT «Румунія - Україна 2021-2027». Дана Програма дає змогу залучити грантові кошти на захист природи, створення рівного доступу до якісних освітніх, медичних послуг, підвищення значення культури й туризму тощо.
Участь у даному заході взяли начальник відділу з питань економіки, інвестицій та туризму Болехівської міської ради Галина Васильків та головний спеціаліст відділу Юлія Уханська. Загалом у заході взяли участь близько 100 представників територіальних громад області, навчальних та медичних закладів, громадських організацій, структурних підрозділів облдержадміністрації.
Основними спікерами заходу були представник Спільного технічного секретаріату програми – Сучавського регіонального бюро транскордонного співробітництва, директор департаменту координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України Ростислав Томенчук і директор департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації Олександр Зрайко.
Зокрема Олександр Зрайко зазначив, що Івано-Франківська область є учасником трьох програм прикордонного співробітництва, і саме в рамках програми «Румунія-Україна» в області впроваджувалося найбільше проектів (19), які були спрямовувалися на посилення транскордонної безпеки, на охорону здоров’я, освіту, культуру, туризм та екологію. Присутніх ознайомили з особливостями програми співробітництва «Румунія-Україна» у програмному періоді 2021-2027 років, розповіли про значення партнерства в транскордонному проекті, шляхи пошуку партнерів, а також про успішні приклади реалізованих проектів.
Перший конкурс у межах програми стартує вже в червні. Подавати проекти зможуть громадські організації, навчальні, культурно-мистецькі установи, заклади охорони здоров’я, органи влади та інші суб’єкти із Івано-Франківської, Закарпатської, Одеської, Чернівецької областей і п’яти повітів Румунії.
Грантові кошти на реалізацію транскордонних проектів, які спрямовані на захист природи, створення рівного доступу до якісних освітніх, медичних послуг, підвищення значення культури й туризму тощо, становлять 54 млн євро.
0 Коментарів