Міський голова Богдан Мельник взяв участь у щотижневій онлайн-нараді Івано-Франківської облдержадміністрації
Сьогодні, 3 лютого 2020 року, на щотижневій онлайн-нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів, проаналізували питання організації якісного харчування учнів у загальноосвітніх школах області. участь у нараді взяли міський голова м.Болехова Богдан Мельник, начальник управління освіти міськвиконкому Ігор Сайко, начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва, транспорту, екології та благоустрою міськвиконкому Богдан Чех, завідувачка сектору праці управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Світлана Куриц.
Про проведену роботу доповідали посадовці департаменту освіти, науки і молодіжної політики облдержадміністрації та головного управління Держпродспоживслужби в області.
Зазначалося, що на Прикарпатті стовідсотково забезпечені безкоштовним харчуванням за кошти місцевих бюджетів діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах; учні із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Також у всіх районах надається безкоштовне харчування дітям, батьки яких є або були учасниками АТО (ООС), учні, яким надано статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти із багатодітних сімей та з інвалідністю. Загалом, безкоштовним харчуванням охоплено 17 відсотків від загальної кількості учнів області. Однак органам влади на місцях необхідно звернути увагу на вартість харчування, яке сьогодні коливається від 7 до 38 гривень.
Особливої уваги заслуговують харчоблоки, преважна більшість яких потребує технічного оновлення. Віктор Кімакович поінформував, що в область надійшла субвенція у розмірі близько 15 млн. грн. для придбання обладнання, тому органам місцевого самоврядування необхідно передбачити у своїх бюджетах 10 відсотків співфінансування на такі потреби.
Віталій Федорів наголосив, що потрібно змінювати підходи до організації повноцінного і якісного харчування дітей, тому директори навчальних закладів повинні бути менеджерами, адже тільки у 78 закладах загальної середньої освіти організовано харчування за оновленим меню (3 і більше страв).
«Необхідно організувати відвідини навчальних закладів, у яких налагоджена робота згідно з новими стандартами. Зокрема, вивчити досвід 23-ї школи-ліцею Івано-Франківська. Питання харчування – надважливе, адже це безпека дітей. Тому закликаю всіх, зокрема і батьків, приділяти особливу увагу кращій організації харчування», - підсумував Віталій Федорів.
У ході онлайн-наради розглядалося питання подолання тіньової зайнятості та легалізації робочих місць – одного із пріоритетів у роботі відповідних служб на 2020 рік не тільки на рівні області, але й по всій Україні. Про це проінформував начальник управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло, доповідаючи про здійснення заходів щодо легалізації заробітної плати. Активізувалася робота у даному напрямку на загальнодержавному рівні із 22 січня цього року і триватиме до кінця лютого. Виявлення нелегальних працівників на підприємствах здійснюється поетапно. Вже завершилася інформаційно-роз’яснювальна кампанія про неприпустимість використання нелегальної праці та виплати зарплати у конвертах. Опісля посадовці будуть аналізувати зібрану інформацію та проведуть інспектування. У зоні ризику перебувають в першу чергу ті, хто працює у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування.
Впродовж січня цього року фахівці управління Держпраці в Івано-Франківській області спільно з органами місцевого самоврядування, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також місцевих держадміністрацій проводили інформаційні заходи із суб’єктами господарювання області щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Загалом охопили понад шість тисяч суб’єктів господарювання.
Наголошувалося, що позиція уряду – не оштрафувати бізнес, а попередити та вивести із тіні зайнятість. Адже незадекларована праця має негативні наслідки, як для працівника та роботодавця, так і для економіки та соціального захисту країни. «Легалізація робочих місць дозволить збільшити дохід бюджету і сприятиме розвитку економіки краю», - підкреслив Віталій Федорів.
0 Коментарів