Новий адмінтерустрій: тези за результатами відкритої дискусії
13 лип, 2020 0 Коментарів 89 Переглядів

Новий адмінтерустрій: тези за результатами відкритої дискусії

Напередодні важливого голосування у парламенті щодо створення і функціонування нових районів народні депутати мають усвідомлювати, що від їхнього голосу залежить, чи країна ще мінімум п’ять років буде в хаосі врядування чи ми нарешті створимо базу для розвитку децентралізованої сильної України.
Про це говорили учасники відкритого діалогу з місцевим самоврядуванням та громадськістю у форматі онлайн-конференції на тему: «Новий адмінтерустрій України: міфи і реальність».
«Можливо, не усі рішення з нового районування такі, які хотілося б особисто мені. Але по кожному з них відбувалися дискусії. І жодне рішення не було випадковим. Яким би оптимальним чи не оптимальним були конфігурації нових районі – це точно крок вперед. Провал голосування – стрибок назад, бо на руїнах того поділу, який є зараз, неможливо побудувати модерну державу», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
«Говорити про те, що ми створюємо нові райони і зовсім не думаємо і не говоримо про розподіл повноважень і ресурсів – неправильно. У Верховній Раді паралельно з постановою про ліквідацію і створення районів були зареєстровані проект змін до Бюджетного кодексу, який надає відповіді про розподіл ресурсів, а також урядовий законопроект про розмежування повноважень. Постанову про райони нам потрібно прийняти першою хоча б тому, що треба дотриматися термінів підготовки до місцевих виборів», - зазначив під час заходу народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.
«Фактично, адміністративна реформа в Україні уже відбулася. Центральні органи виконавчої влади вже декілька років скорочують кількість своїх територіальних підрозділів і вони вже не корелюються з районним поділом. І з цим повна плутанина. Тому новий районний поділ з функціями координації державних органів влади на місцях потрібен. Це не має бути предметом дискусії», - вважає радник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.
У свою чергу народна депутатка України, членкиня депутатської групи “Довіра” Лариса Білозір розвінчала міф про те, що нові райони – це віддалення послуг від людей. «Усі послуги будуть надаватися в громадах. Ми готуємо вже до другого читання законопроект №2679, який передбачає, що у кожній громаді буде створений центр надання адміністративних послуг. Важливо, що через ці ЦНАП свої послуги зможуть і територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Тому їхати за якоюсь послугою у районний центр більше буде непотрібно», - сказала вона.
«Зараз звучать пропозиції, що спочатку треба було б визначитися, як функціонуватимуть усі галузі - освіта, медицина, соціальна сфера і так далі, - а потім вже переходити до реформи адмінтерустрою на субрегіональному рівні. Теоретично це звучить правильно. Але реалізувати на практиці - неможливо. Ніхто не хоче серйозно розглядати перспективи розвитку тих чи інших галузей в умовах нового адмінтерустрою до тих пір, поки новий устрій не стане реальністю. Це підтверджує мій досвід спілкування з представниками міністерств, які мали б вже принаймні розробити якісь концепції майбутніх змін. Здається, вони цього не роблять, бо просто не вірять у те, що нові райони таки будуть. І небезпідставно. За свою історію влада в Україні давала багато приводів сумніватися в тому, що здатна скрупульозно виконувати ухвалені плани. Тому цього тижня треба обов’язково приймати постанову про нові райони і починати організовувати в них органи виконавчої влади», - сказав голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
Також представники уряду, парламенту та експерти відповідали на такі запитання учасників дискусії:

  • Наскільки важливим район буде для людей?
  • Чому інколи позиції громад про утворення районів не враховували?
  • Що буде зі спільним майном громад у нових районах?
  • Добре це чи погано, якщо ваше місто стало\залишилось центром району?
  • та інші.

Відкритий діалог з місцевим самоврядуванням та громадськістю «Новий адмінтерустрій країни: міфи і

13 липня о 13:30 відбудеться відкритий діалог з місцевим самоврядуванням та громадськістю у форматі онлайн-конференції на тему: «Новий адмінтерустрій України: міфи і реальність». Учасники конференції обговорять кроки, які сьогодні здійснюються в...

Територіальний устрій України до і після реформи (схема)

Ми на порталі «Децентралізація» неодноразово говорили про складний і неефективний територіальний устрій України, який потребує змін. Але на словах важко осягнути масштаби проблеми, тому ми вирішили спробувати його хоча б приблизно візуалізувати....

Законопроект про новий районний поділ: розпочалося експертне обговорення

Пропозиції до законопроекту щодо ліквідації та утворення районів (це поки що робоча назва) Мінрегіон разом з експертами та асоціаціями органів місцевого самоврядування обговорюють не перший місяць. Вже є конкретні напрацювання, і ми очікуємо, що...

0 Коментарів

Авторизація