Вшанували пам’ять жертв голодоморів
У суботу, 23 листопада, в Україні вшанують пам’ять жертв голодоморів 1922-23, 1932-33, 1946-47 років – мільйонів українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом. Цього дня в храмах Києва та на території всієї країни відбуваються поминальні панахиди. Проходить вже традиційна громадська акція “Запали свічку” - о 16:00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання, встановивши запалену свічку на підвіконні свого будинку.
Цього дня вшанували пам’ять жертв голодоморів і в Болехові. Біля пам’ятника жертвам сталінських репресій відбулося віче-реквієм «Голодомор – біль серця України», на яке зібралися представники влади, духовенство та громадськість.
Біля підніжжя пам’ятника - колосся пшениці, скибочка хліба, жалобна чорна стрічка, свічка, які символізують біль людей і неміч перед неминучою смертю.
З історичною довідкою про найбільшу трагедію українського народу виступили ведучі Оксана Півень і Галина Якимів та учні Болехівського ліцею № 1 «Академічного» Софія Риндзак і Віолетта Юрків.
Міський голова Богдан Мельник звернувся до усіх присутніх із жалобною промовою, у якій засудив дії більшовицької влади та закликав завжди бути відповідальними перед українським народом, один перед одним, пам’ятати уроки історії, пам’ятати всіх, хто віддав своє життя за існування України і гідно жити на українській землі.
- Усім відомо, що Голодомор не був випадковістю. Це був ретельно спланований злочин, спрямований на нещадне знищення української нації. Штучним голодом комуністичний режим прагнув не лише фізично знищити українців, а й позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності. Важко уявити, що селяни, які виросли з чорнозему, які з діда-прадіда вирощували хліб, кров’ю і потом зрошували ріллю – помирали голодною смертю… Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави заради миру та злагоди в соборній незалежній Україні! – зазначив міський голова.
У пам’ять про невинних жертв найстрашнішого в історії людства Голодомору представники духовенства відслужили поминальну панахиду та помолилися за упокій душ, померлих від голоду.
До пам’ятного знаку міський очільник Богдан Мельник поклав скорботні колоски з квітами.
Відтак усі присутні долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» і хвилини мовчання за загиблими, зігріваючи душі тих, кого в ті страшні голодні роки не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали…
0 Коментарів