Вірусний гепатит А – актуальна проблема сьогодення
22 травень, 2023 0 Коментарів 20 Переглядів

Вірусний гепатит А – актуальна проблема сьогодення

На сьогодні гепатит А не втратив своєї актуальності, тому що на території України постійно спостерігаються спалахи цієї недуги.
Що таке гепатит А і в чому полягає його небезпека?

Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання всього організму з переважним ураженням печінки. Вірус частіше всього попадає в організм людини фекально-оральним шляхом через інфіковані харчові продукти та воду, а також через   руки, іграшки,  посуд, білизну, можливе перенесення вірусу і  мухами.  Людина після попадання вірусу в організм захворює не відразу, а в середньому через 20-30 днів після зараження (інкубаційний або прихований період від 7 до 50 днів). Починається захворювання раптово з підвищення  температури  тіла, слабкості, зниження апетиту, тяжкості в епігастральній області. Пізніше сеча набуває кольору темного пива, з’являється жовтушність склер та шкіри, посвітління калу. Заразним хворий стає вже за 1-2 тижні до початку клінічних проявів, тому при перших ознаках хвороби хворому необхідно відразу  звернутися до лікаря для своєчасної госпіталізації і лікування та проведення протиепідемічних заходів у вогнищі з метою попередження виникнення і розповсюдження захворювання серед контактних.

У домашніх вогнищах та в організованих колективах за контактними встановлюється спостереження протягом 35 днів, а  також  проводиться заключна і поточна дезінфекція.

ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ ВІРУСОМ ГЕПАТИТУ А?
  1. Для пиття та миття посуду, а також миття овочів, фруктів, ягідвикористовуватилишеперекип’ячену воду, адже вірус гепатиту А достатньо стійкий до дезінфікуючих розчинів, а при температурі 100 °С гине миттєво.
  2. При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас бутильованої води.
  3. Суворо дотримуватись правил особистої гігієни – обов’язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
  4. Забезпечитиналежнуутилізаціюстічних вод.
  5. Проводитищепленняпроти гепатиту А. Імунізація – єдинийгарантований вид профілактики.
Не займайтесьсамолікуванням. При появі перших ознакзахворюваннятерміновозвертайтесь до лікаря.
Гепатит А – це банальна кишкова інфекція, яка не несе ніякої загрози для життя людини, членів її родини, людей навколо. Проте при дотриманні правил гігієни та рекомендацій лікаря можна легко попередити і позбутися цієї вірусної інфекції.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Галина ГРЕЧИШИН, лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань
Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано–Франківський ОЦКПХ МОЗ»                

Сезон кліщів: що робити, якщо вкусив кліщ
Інші новини кві. 2023

Сезон кліщів: що робити, якщо вкусив кліщ

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне , трансмісивне, природно – вогнищеве захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг, збудником якого...

АСКАРИДОЗ. Механізми зараження , симптоми , лабораторна      діагностика та профілактика
Інші новини кві. 2023

АСКАРИДОЗ. Механізми зараження , симптоми , лабораторна діагностика та профілактика

Аскаридоз – гельмінтне захворювання, що розвивається при зараженні аскаридами. Це круглі черв'яки, що паразитують у шлунково-кишковому тракті людини і вражають дихальну систему. Вони мають веретеноподібну форму та досягають у довжину до 40 см....

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
Інші новини жов. 2022

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

В Україні досі зберігається ризик спалаху поліомієліту, через низький рівень вакцинації. Поліомієліт – це гостре висококонтагіозне інфекційне захворювання людини вірусної етіології, обумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку і...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Обов’язки ВПО

Обов’язки ВПО

14 гру, 2022 0

Авторизація