28 липня - День хрещення Київської Русі – України
Сьогодні, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року, відзначається державне свято — День хрещення Київської Русі-України.
Перша спроба охрестити Русь-Україну пов’язана з правителькою Княгинею Ольгою. Вона перша прийняла хрещення. Проте її син Святослав Ігорович не підтримав традицій своєї матері стати християнином. Він залишався язичником. Але внук Володимир Великий, син князя Святослава Ігоровича, продовжив справу бабусі. У 988 році в Корсуні (тепер — Севастополь) Володимир прийняв християнство.
Вже на початку свого правління князь розумів, що багатобожжя вже вичерпало себе як релігія. На той час найбільш розвиненою країною вважалася Візантія, тому Володимир вирішив прийняти християнство, яке там було основною релігією. Для Київської Русі прийняття християнства та хрещення стало переломним моментом. Адже від цього часу країна почала швидше розвиватися, були зміцнені зв'язки з країнами Європи.
Після прийняття християнства князя Володимира Святославовича, киян масово хрестили у місці, де річка Почайна впадає у Дніпро. Згодом всі міста та села Київської Русі прийняли християнство. Однак від традицій відмовилися далеко не всі жителі. Ще кілька століть викорінювалися язичницькі обряди та звичаї, а деякі з них популярні навіть сьогодні.
Князь Володимир Святославович увійшов у історію нашого народу як князь-Святитель, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію. За його труди на благо рідної землі народ ще за життя назвав його Великим князем, любив його як батька нації, а після смерті ввів його до лику святих.
0 Коментарів