21 березня відзначають Міжнародний день людини із синдромом Дауна
21 бер, 2024 0 Коментарів 290 Переглядів

21 березня відзначають Міжнародний день людини із синдромом Дауна

 За різними оцінками щороку народжується від 3 до 6 тис. дітей із цією генетичною особливістю. Розповідаємо про неї більше.

🔎 Що таке синдром Дауна?
Це набір симптомів, що розвинулися через присутність додаткової 21 хромосоми. Більшість людей мають 23 пари хромосом, успадкованих від кожного з батьків, – загалом 46 хромосом. Коли є додаткова до однієї із пар хромосома, то це називають трисомією. Це змінює те, як розвиваються мозок і тіло дитини. Тому люди із синдромом Дауна потребують додаткового піклування про здоров’я і розвиток.

🔎 Як діагностують синдром Дауна?
Діагноз можна встановити ще до народження дитини. Для цього всім вагітним проводять пренатальний скринінг за допомогою УЗД. У разі підозри синдрому Дауна можуть провести діагностичні тести, коли беруть зразок клітин плоду. Ці тести забезпечують діагноз майже зі 100% точністю, проте вони можуть нести певні ризики для мами та дитини. Їх проводять тільки в разі істотних підозр, що з’явилися при скринінгу.

🔎 Які прояви має синдром Дауна?
Ступінь проявів може бути різним. Синдром Дауна може спричинити затримку розвитку, у тому числі й інтелектуального, а також інші медичні стани, як-от захворювання слуху, серцево-судинної системи тощо. Люди із синдромом Дауна мають більші ризики хронічних захворювань, тому важливо уважно ставитися до способу життя і профілактичних обстежень.

🔎 Якої допомоги потребують люди із синдромом Дауна?
Спеціальні заняття зі спеціалістами із самого народження, заняття з фізичними терапевтами, ерготерапевтами, логопедами, педіатрами, психологами, інклюзивне освітнє середовище допомагають дітям із синдромом Дауна покращити фізичний та інтелектуальний розвиток, збільшити самостійність та краще інтегруватися в суспільство. 
За умови підтримки, люди, народжені з синдромом Дауна, можуть мати щасливе та здорове життя. Деякі з них будуть більш незалежними, інші – потребуватимуть регулярного догляду. Проте усі вони можуть бути інтегрованими в суспільство, можуть працювати, займатися творчістю. 

Для того, щоби підтримати, розвіяти міфи та стереотипи про людей із синдромом Дауна, кожного року у цей день березня проходить флешмоб Lots of Socks. Щоб долучитися, вдягайте різнокольорові непарні шкарпетки та виставляйте фото у соцмережах із хештегами #шкарпетуйся, #lotsofsocks, #worlddownsyndromeday.

Бебі-бокс – це перший подарунок від держави новим громадянам і їхнім батькам
Інші новини гру. 2023

Бебі-бокс – це перший подарунок від держави новим громадянам і їхнім батькам

У ньому зібрані майже сто речей, необхідних для догляду за малюком: одяг, підгузки, матрац і ковдри, пелюшки, іграшки, засоби гігієни. Цьогоріч понад 30 тисяч батьків отримали «пакунок малюка». У більшості випадків «пакунок малюка» видає заклад...

Як оформити закордонний паспорт дитині, яка народилася за кордоном
Інші новини чер. 2023

Як оформити закордонний паспорт дитині, яка народилася за кордоном

Громадяни України, в яких дитина народилася за кордоном, можуть оформити їй закордонний паспорт без повернення в Україну. Як це зробити, роз’яснюють у ДМС. Де можна оформити паспорт? За межами України оформити закордонний паспорт можна в центрах...

25 ТРАВНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ДІТЕЙ
Інші новини травень. 2022

25 ТРАВНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ДІТЕЙ

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. В Україні відбувається безліч трагедій, пов’язаних зі зникненням дітей різного віку. Це велика трагедія для рідних та близьких, яким довелося пережити біль втрати своєї дитини....

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація