Увага:Борщівник Сосновського загроза навколишньому середовищу та здоров'ю людей
01 кві, 2025 0 Коментарів 34 Перегляди

Увага:Борщівник Сосновського загроза навколишньому середовищу та здоров'ю людей

Квітень це один з найбільш відповідальних місяців року. Це місяць сівби більшості сільськогосподарських культур. Господар повинен докласти максимум зусиль, щоб вчасно виконати сільськогосподарські роботи: провести  підживлення озимих культур, передпосівний обробіток  грунту та сівбу ярих  культур, ремонт озимих зернових і багаторічних трав, догляд за садом. 
Квітень – місяць початку активної вегетації сільськогосподарських культур, декоративних і дикоростучих рослин.серед них і борщівник Сосновського.
Борщівник перестали культивувати вже понад 30 років тому. Але було вже занадто пізно. Виявилося, що борщівник легко дичавіє, проникає в природні екосистеми. Через це, а ще через людську байдужість, борщівник Сосновського з полів, де його раніше культивували, мігрує Україною та чудово почувається й без особливого догляду. Нині його отруйні зарості стали звичним явищем на території України, зокрема і в Калуському районі.
Захоплюючи нові площі, борщівник пригнічує іншу рослинність. І щоб борщівник Сосновського не захопив ще більші площі, потрібно постійно   здійснювати заходи щодо обмеження його поширення та сприяти його цілковитому знищенню.
Світовий досвід демонструє, що боротися з борщівником доволі складно. Основними характеристиками, які зумовлюють високу інвазійність борщівника Сосновського,  є те, що насіння проростає рано навесні — до появи іншої рослинності; відносно низька смертність молодих рослин; швидкий ріст, здатність рости скупчено та витісняти інші рослини. Рослина навіть може перенести цвітіння при несприятливих для цього умовах — до того часу, доки не створяться сприятливі умови.
Відпочиваючи на природі у теплі  дні будьте обережні!  Не торкайтесь до оманливо м'якого листя борщівника Сосновського оголеними руками! Не дозволяйте дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним. Попереджайте про небезпечну рослину своїх і чужих дітей, дорослих.
Не використовуйте листя борщівника як серветки, ніколи не витирайте ним руки чи ноги.
Борщівник має негативний вплив на навколишнє середовище та здоров'я людини..Тому необхідно постійно  проводити заходи по знищенню цієї рослини.
Заходи боротьби.
Основними способами боротьби є  хімічний та механічний. Перший полягає в застосуванні гербіцидів, другий — у системному викошуванні рослини, особливо на початку цвітіння. Важливо не дозволити борщівникові поширитися. Вважається, що якщо його декілька разів скосити, він втрачає силу росту. Слід зауважити, що скошування протягом одного року не дасть бажаних результатів. Якщо ж протягом багатьох років не давати борщівнику цвісти, він зникне.
Практика сільськогосподарського виробництва показала, що механічні заходи боротьби (скошування,переорювання тощо) не забезпечують належних результатів — борщівник активно відростає від кореневої системи й відновлюється відростанням насіння.
Найефективніший спосіб боротьби на даний час — хімічний. До нього потрібно вдаватися навесні на початку вегетації в період появи в рослин першої розетки. Найкращий ефект можна отримати тоді, коли здійснювати обробку вегетуючих рослин борщівника висотою до 30 см. Під час обробки слід застосовувати норму витрати робочого розчину максимум 300 л/га. Застосовучи гербіциди, потрібно стежити, щоб препарат потрапляв не лише на листову поверхню, а й стікав по черешках в розетку листків. За вегетаційний період потрібно провести мінімум дві обробки При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни. Працюйте з рослиною тільки в щільному одязі, окулярах і гумових рукавичках. 
Закликаємо всіх небайдужих з ранньої весни стати на шлях боротьби з цим високоінвазійним видом-окупантом – борщівником Сосновського, використовуючи безпечні методи боротьби. Не опускаймо з рук шансу зробити його безпечним для кожного з нас особисто та для навколишнього середовища.

Працівники комунального підприємства боряться з борщівником‼️
Інші новини кві. 2024

Працівники комунального підприємства боряться з борщівником‼️

Борщівник негативно впливає на здоров’я — спричиняє опіки, найрізноманітніші токсичні ефекти при контакті зі шкірою та очима. На сьогодні його отруйні зарості стали звичним явищем на території нашої країни. Захоплюючи все нові площі, він пригнічує...

Обережно - Борщівник Сосновського!
Інші новини чер. 2022

Обережно - Борщівник Сосновського!

Борщівник Сосновського належить до родини Зонтичних. Селиться він здебільшого на добре освітлених вологих ґрунтах, росте вздовж річок, доріг, лісів та полів, не боїться приморозків, спеки і довго росте на одному місці, досягаючи у висоту 2-4 метрів....

Рекомендації щодо методів знищення борщівника Сосновського
Інші новини чер. 2022

Рекомендації щодо методів знищення борщівника Сосновського

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) – багаторічна рослина до 2-3 метрів висоти, що виглядає наче величезний кріп, має товсте порожнисте стебло та великі перисті листки. Розмножується лише насінням. В середньому одна рослина дає...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація