Геннадій Зубко презентував Transition Book для майбутнього складу Уряду
Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час брифінгу «Реформи Мінрегіону. Що далі?!» презентував Transition Book (маршрутну карту реформ), напрацьований командою Мінрегіону за 5 років, для наступників.
«Transition Book – це своєрідна інструкція для наступного Уряду по політикам, які входять до сфери компетенції Мінрегіону. Це децентралізація, регіональний розвиток, енергоефективність та ЖКГ, дерегуляція в будівництві. У ній ми показуємо ті результати, яких нам вдалося досягти, починаючи з 2014 року, а також маршрутну карту по ключовим реформам, яку ми пропонуємо наступному Уряду для реалізації. Це – такий собі рецепт подальшого успіху розпочатих реформ», — наголосив Геннадій Зубко.
Урядовець окремо зупинився на результатах кожної з реформ та окреслив подальші цілі.
Децентралізація. На сьогодні в Україні вже сформовано 936 громад з новими повноваженнями і ресурсами, з прямими бюджетними відносинами з держбюджетом. 1356 ОТГ – в перспективних планах, ще 64 громади очікують на рішення ЦВК про проведення виборів вже цієї осені. З 2014 року місцеві бюджети зросли з 70 млрд грн до 291 млрд грн, прогноз на 2019 рік. Щодо державної підтримки, за 5 років вона зросла з 500 млн грн до 33 млрд грн у 2019 році. 12000 вже реалізованих інфраструктурних проектів.
Для подальшого впровадження реформи, Геннадій Зубко назвав зокрема: прийняття 17 першочергових законів (щодо засад адміністративно-територіального устрою, «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеві державні адміністрації» та інші), прийняття змін до Конституції, завершення об’єднання громад та проведення місцевих виборів-2020 на новій територіальній основі, впровадження нового адмінтерустрою та нагляду за законністю рішень ОМС, запровадження інституту префектів.
Щодо регіонального розвитку: повноцінне впровадження індексів регіонального людського розвитку та конкурентоспроможності регіонів (перехід до вимірювання цими індексами розвитку регіонів), запровадження смарт-спеціалізації регіонів, розвиток гірських територій та транскордонного співробітництва.
0 Коментарів