6 березня у світі відзначатимуть Міжнародний день відкритих даних
03 бер, 2021 0 Коментарів 403 Перегляди

6 березня у світі відзначатимуть Міжнародний день відкритих даних

Цього дня Мінцифри проведе онлайн-подію Open Data ТБ: відкриті дані для кожного. Також протягом тижня ми розповімо про те, що таке відкриті дані і як вони впливають на життя кожного українця.
Одним із пріоритетів Мінцифри є розвиток відкритих даних в Україні — працюємо над удосконаленням законодавства, відкриваємо нові набори даних, спільно з партнерами реалізуємо різноманітні проекти. Якісні відкриті дані – основа для створення корисних для держави та бізнесу цифрових інструментів.
“Розвиток відкритих даних — пріоритет Мінцифри і мій особисто. Це є основою прозорої цифрової держави, яку ми будуємо. Зараз готуємо нову редакцію постанови про відкриті дані. Вона доповнить перелік обов’язкових до публікації наборів даних тими, які мають значний антикорупційний, економічний та соціальний вплив”, — розповів Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації.
У 2020 році Україна вперше взяла участь у європейському дослідженні рівня зрілості сфери відкритих даних — Open Data Maturity, та посіла у рейтингу учасників 17 місце, випередивши низку європейських країн, та увійшовши в категорію fast-trackers, тобто тих, які швидко розвиваються, наступна ціль — бути трендсеттерами в Європі.
Набори даних публікуються на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Наприкінці 2020 року портал встановив рекорд — 1 мільйон унікальних користувачів та понад 500 тисяч завантажень з порталу. У планах — щороку збільшувати показник щонайменше вдвічі.
Уже сьогодні сервіси на основі відкритих даних полегшують життя тисячам українців. Наприклад, у сфері охорони здоров’я ці інструменти допомагають пацієнтам у пошуку медичного закладу та виборі лікаря. Кожен може перевірити наявність безкоштовних ліків у медзакладах. У бізнесі такі інструменти допомагають автоматизувати та підвищити ефективність бізнес-процесів, захиститися від рейдерських атак, перевірити потенційних бізнес-партнерів, убезпечитися від економічних злочинів та шахрайства.
Зараз готуємо до запуску портал Дія.Відкриті дані, що допоможе навчати роботі з відкритими даними щонайменше 3 тисячі осіб щороку, а також удосконалювати якість даних.
Крім цього, проводимо систематичні дослідження впливу відкритих даних на різні сфери суспільного життя. Спільно із проектом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» підготували аналітичні звіти:
Найближчим часом буде проаналізовано вплив відкритих даних у сфері екології, державного регулювання, а також їх вплив даних на діяльність органів місцевого самоврядування. А відкриті дані передусім руйнують корупцію і роблять діяльність влади прозорою та зрозумілою. Кожного дня працюємо, аби побудувати в Україні прозору та підзвітну систему державної влади та продемонструвати, що відкриті дані — для кожного українця.

Уряд прийняв історичну постанову для розвитку відкритих даних в Україні
Інші новини бер. 2021

Уряд прийняв історичну постанову для розвитку відкритих даних в Україні

Вчора Уряд прийняв історичну постанову для розвитку сфери відкритих даних в Україні. Ціль Мінцифри — щоб за три роки Україна увійшла у топ-3 країн, які є лідерами у сфері відкритих даних. Сьогоднішня постанова наближає нас до цієї мети. Про це під...

Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних Open Data Maturity Report 2020
Інші новини гру. 2020

Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних Open Data Maturity Report 2020

Результат України у рейтингу — вищий, ніж середній показник у Європі. 17 грудня – Європейський портал даних (EDP) опублікував шостий щорічний звіт Open Data Maturity Report 2020 щодо рівня розвитку сфери відкритих даних. Україна вперше брала участь...

Дія – один із найбезпечніших ІТ-продуктів, який створювався в Україні, - Михайло Федоров
Інші новини гру. 2020

Дія – один із найбезпечніших ІТ-продуктів, який створювався в Україні, - Михайло Федоров

«Мінцифри постійно підтверджує захищеність сервісів», — Михайло Федоров розповів про челендж для етичних хакерів — «зламати» Дію. Захист даних — пріоритет Мінцифри. Дія — найбільш безпечний продукт, який створювався за останні роки в Україні....

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація