Заходи щодо недопущення фактів жорсткого поводження з безпритульними тваринами
31 сер, 2021 0 Коментарів 58 Переглядів

Заходи щодо недопущення фактів жорсткого поводження з безпритульними тваринами

Українське законодавство щодо поводження з тваринами гуманізували й привели у відповідність до Директив ЄС. Тепер діятимуть нові стандарти та рішуче захищатимуться права тварин.
Парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу» (реєстр. № 2351).
«Законом внесено зміни до Кримінального кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального кодексу, Лісового кодексу, законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про Національну поліцію», «Про Червону книгу України», «Про місцеве самоврядування в Україні», — йдеться у коментарі пресслужби Верховної Ради України.
Метою документу серед іншого є захист тварин, які використовуються для експериментів та інших наукових цілей та захист під час перевезення.
Актом забороняється: винищувати з метою регулювання чисельності бездомних тварин; бити, вбивати, отруювати або калічити їх; дресувати способом, який шкодить їх здоров’ю та загальному стану; топити, душити тварин, труїти; використовувати електричний струм; жебракувати з бездомними, свійськими та дикими тваринами.
Законом заборонено:
- утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках таких тварин: ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни);
- використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування, а також забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;здійснювати всі види рубок лісу за периметром охоронних ділянок у лісах навколо місць проживання та розмноження рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів.
Згідно з Законом, здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції визначеної законодавством, має Національна поліція.

Уряд пропонує унормувати питання електронного перепису населення
Інші новини лют. 2021

Уряд пропонує унормувати питання електронного перепису населення

Вчора на черговому засіданні Кабінету Міністрів України був схвалений проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної статистичної діяльності". Акт спрямований на удосконалення правових і організаційних основ...

В Україні запроваджують адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення дітей
Інші новини лис. 2019

В Україні запроваджують адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення дітей

29 жовтня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей». Документ націлений на...

Верховна рада прийняла проект Закону про відтермінування штрафів за нерозмитнені автомобілів на іноземній реєстрації
Інші новини вер. 2019

Верховна рада прийняла проект Закону про відтермінування штрафів за нерозмитнені автомобілів на

Як повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС, Верховна Рада України схвалила за основу та в цілому проект Закону від 29.08.2019 № 1030 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація