Тихе полювання може закінчитися на лікарняному ліжку
23 вер, 2021 0 Коментарів 255 Переглядів

Тихе полювання може закінчитися на лікарняному ліжку

Карпатський регіон багатий на різноманіття грибів, однак, щороку в області реєструються випадки отруєнь дикорослими грибами, які іноді закінчуються летально.
В поточному році в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області зареєстровано 5 випадків отруєнь дикорослими грибами. Всього потерпіло 5 осіб, в тому числі 2 дітей. Отруєння викликали умовно їстівні гриби- сироїжки, які потерпілі самостійно збирали в лісі. 
Тому для запобігання виникнення отруєнь грибами спеціалісти Головного управління рекомендують  дотримуватись наступних правил:
 • Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
 • Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
 • Не збирайте гриби:
 •  якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;
 •  поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
 •  невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою;
 •  з ушкодженою ніжкою, старі, в'ялі, червиві або ослизлені;
 •  шампіньйони та печериці, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
 • Не куштуйте сирі гриби на смак.
 • Перевірте вдома гриби ще раз. Усі сумнівні – викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте. Гриби добре промийте під проточною водою, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
 • Піддавайте гриби кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
 • Дотримуйтесь технології приготування різних видів грибів. Вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік. Тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражують слизову оболонку шлунку. Такої ж попередньої обробки вимагають сироїжки, свинухи, валуї та інші гіркі і їдкі на смак гриби.
 • Кип'ятіть гриби впродовж 30 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Процедуру повторіть ще двічі.
 • Дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'ятіть 10-15 хвилин.
 •  Пам’ятайте! Гриби не слід вживати дітям віком до 12 років, людям літнього віку та вагітним жінкам.
-  Не спокушайтесь на приємний колір та аромат грибів. Деякі отруйні гриби мають досить «апетитний» вигляд та приємно пахнуть. Пам’ятайте! Простих, швидких і в той же час надійних способів визначення отруйних чи їстівних грибів не існує.
- Не збирайте гриби, якщо ви не впевнені у своїх знаннях чи поряд немає досвідченого грибника.
- Споживайте печериці та гливи, вирощені у теплицях. В зарубіжних країнах отруєння дикорослими грибами трапляються рідко, оскільки люди майже не збирають їх у лісах.
 
При перших симптомах отруєння таких як, різкий біль у животі, нудота, блювання чи запаморочення – негайно зверніться за медичною допомогою. Самолікування може бути шкідливим!
 

Рятувальники закликають громадян турбуватися про своє здоров’я
Інші новини вер. 2021

Рятувальники закликають громадян турбуватися про своє здоров’я

18 вересня о 21.15 год. до Служби порятунку поступило повідомлення від жителя міста Долина Калуського району, що сьогодні він ще із двома товаришами пішли в лісовий масив урочища Шандра, с. Шевченкове по гриби. В певний час домовилися зустрітися в...

Як не отруїтися грибами
Інші новини лис. 2020

Як не отруїтися грибами

У період грибного сезону трапляються випадки отруєння людей грибами. В Україні зустрічається близько 80 видів потенційно небезпечних для здоров’я грибів, з них 10 - 15 становлять реальну небезпеку для життя. Отрута окремих видів цих грибів настільки...

Робота агропродовольчих ринків в області під контролем
Інші новини травень. 2020

Робота агропродовольчих ринків в області під контролем

Перед початком їх роботи головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провело обстеження щодо можливості відкриття. Власникам ринків області було доведено перелік протиепідемічних заходів, який включає в себе критерії, згідно...

0 Коментарів

Авторизація