Гострі кишкові інфекції
Гострі кишкові інфекції (ГК) – це група гострих інфекційних захворювань, що викликається різними мікроорганізмами, які локалізуються переважно у кишечнику людини і характеризуються розвитком діареї. Найбільшу небезпеку становлять для дітей і осіб похилого віку внаслідок швидкого зневоднення організму.
Гострі кишкові інфекції широко поширені і являють собою серйозну проблему, особливо серед дитячого населення. За даними ВООЗ у дітей ГКІ займають друге місце після гострих респіраторних інфекцій, а у дорослих на їх частку припадає близько третини всіх випадків захворювань. Згідно з офіційною статистикою, в Україні щороку реєструється 50-60 тисяч випадків інфекційних діарей, з яких 20-30 закінчується летально.
Причини гострої кишкової інфекції : Джерелом інфекції є хвора людина або носій, який виділяє збудників у навколишнє середовище з випорожненнями і/ або блювотними масами. Інфекційний період триває з моменту виникнення перших симптомів хвороби і триває до закінчення відповідної симптоматики (діареї). В міру поліпшення стану хворих і зменшення клінічних проявів заразність знижується, але ще може зберігатися протягом тривалого часу. При вірусній інфекції хворий може бути заразним до 2 тижнів після одужання. Закінчення заразного періоду можна визначити тільки за допомогою лабораторної діагностики. Значну роль у поширеній інфекції відіграють хворі зі стертими формами, у яких діагноз не був встановлений. Залишаючись в колективах, вони сприяють поширенню інфекції серед оточуючих.
Симптоми. при яких потрібно негайно звернутися за медичною допомогою:
- ранній і дошкільний вік дитини (небезпека швидкої дегідратації);
- особи похилого віку (старше 65 років);
- часті рідкі випорожнення більше 5 раз на добу у дорослого;
- багаторазова блювота;
- висока температура з діареєю і блювотою;
- кров у випорожненнях;
- переймоподібні болі в животі будь - якої локалізації.
Профілактика кишкових інфекцій
Специфічної профілактики (тобто вакцин або анатоксинів) ні для однієї з них інфекцій немає. Застосовуються тільки неспецифічні профілактичні заходи:
- дотримання індивідуальних гігієнічних заходів,
- вживання кип’яченої або бутильованої води,
- миття рук після туалету,
- відмова від сирих яєць (навіть зібраних від власних же птахів),
- дотримання термічної обробки м’яса,
- детальний перегляд термінів придатності тих продуктів, які ви збираєтеся купувати,
- миття овочів, ягід. Зелені, фруктів перед вживанням,
- зберігання готової продукції в холодильнику,
- відмова від годування немовлят нерозведеним коров’ячим чи козячим молоком,
- підтримка достатніх санітарних умов в будинку / квартирі,
- якщо в родині хтось захворів – кип’ятіння його посуду, відмова від вживання їжі з одного посуду, знезараження випорожнень хлоровмісними препаратами.
Не займайтесь самолікуванням – це небезпечно.
Дана група захворювань стає актуальною в даний час, час військових дій. Враховуючи велику кількість внутрішньо – переміщених осіб, ми закликаємо, що при виникненні будь – яких симптомів хвороби негайно звертайтеся до найближчого закладу охорони здоров’я.
Долинський відділ Калуського районного відділу ДУ «Івано – Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», при встановлені діагнозу в закладах охорони здоров’я. проводить дезінфекційні заходи за місцем тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Дезінфекція проводиться безкоштовно.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших дітей.
Слава Україні ! Все буде Україна!
0 Коментарів