Держенергонагляд нагадує про дотримання Правил охорони електричних мереж
01 лип, 2022 0 Коментарів 458 Переглядів

Держенергонагляд нагадує про дотримання Правил охорони електричних мереж

В останні дні на більшій частині території України встановилася спекотна та суха погода, яка значно підвищила ризики виникнення пожеж та інших непередбачуваних ситуацій. Державна інспекція енергетичного нагляду України нагадує про дотримання Правил охорони електричних мереж задля попередження виникнення надзвичайних ситуацій.
При недотриманні Правил (порушення охоронних зон повітряних і кабельних ліній, розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій) створюються неналежні умови експлуатації об’єктів енергетичної інфраструктури. Наслідком невиконання вимог Правил можуть стати нещасні випадки: ураження електричним струмом, виникнення пожеж та аварій з непередбачуваними наслідками. Крім того, стає неможливим проведення аварійно-відновлювальних робіт, планових ремонтів ліній електропередачі (далі – ПЛ) та підстанцій, що безпосередньо впливає на надійність енергозабезпечення споживачів.
Як наслідок – несвоєчасне виконання заходів із ремонту об’єктів електроенергетики спричиняє небезпеку для їх надійної роботи і може призвести до знеструмлення споживачів та об’єктів критичної інфраструктури: медичних закладів, підприємств водопостачання/водовідведення тощо.
Для забезпечення надійного електропостачання, збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму Правилами встановлено розміри охоронних зон ПЛ, трансформаторних підстанцій, трансформаторних та розподільних пунктів.
Уздовж ПЛ установлюється охоронна зона (п. 5 Правил) у вигляді земельної ділянки і повітряного простору по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній напругою:
  • до 1 кВ – 2 м;
  • до 20 кВ – 10 м;
  • 35 кВ – 15 м;
  • 110 кВ – 20 м;
  • 150, 220 кВ – 25 м;
  • 330, 400, 500, +(-)400 кВ – 30 м;
  • 750 кВ – 40 м.
Для кабельних ліній електропередачі охоронна зона поширюється на один метр по обидва боки від кожного кабелю. За периметром трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв охоронна зона – на відстані 3 м від огорожі або споруди.
Крім того, згідно з вимогами пункту 8 Правил в охоронних зонах ПЛ, трансформаторних підстанцій забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, зокрема:
  • влаштовувати будь-які звалища;
  • складати добрива, корми, солому, дрова, інші матеріали;
  • розпалювати вогнища;
  • саджати дерева та інші багаторічні насадження;
  • будувати житлові будинки.
Також згідно з вимогами пункту 9 Правил у межах охоронних зон ПЛ та трансформаторних підстанцій (пунктів) без письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється, зокрема, вирубувати дерева, встановлювати дротяне загородження, шпалери для виноградників і садів тощо.
Звертаємо увагу на те, що енергопідприємство має право (п. 12 Правил) проводити роботи з ліквідації аварій в електричних мережах будь-якої пори року і в будь-який час без погодження із землекористувачами, але з подальшим повідомленням про проведення таких робіт у десятиденний термін після їх початку.
У разі виявлення обірваних або провислих проводів, пошкоджених опор або небезпеки їх падіння, пошкодження кабелів та інших об’єктів і елементів електричних мереж підприємства, установи, організації та громадяни повинні негайно повідомити про це енергопідприємство або місцеві органи виконавчої влади.
Лише неухильне виконання вимог Правил може забезпечити безперебійне електропостачання споживачів, нормальну експлуатацію об’єктів енергетичної інфраструктури та уникнення випадків ураження електричним струмом населення.

Держенергонагляд нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки
Інші новини жов. 2020

Держенергонагляд нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки

Держенергонагляд повідомляє, що повітряні лінії електропередачі та енергооб’єкти (трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої) знаходяться під високою напругою. Слід пам’ятати, що електроенергія не тільки приносить користь людям, але й...

Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!
Інші новини сер. 2020

Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!

У літній сезон приємним та досить поширеним відпочинком серед багатьох людей є риболовля. Проте, навіть на риболовлі може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто поблизу водойм знаходяться повітряні лінії...

Охорона електричних мереж – запорука надійного електропостачання
Інші новини лип. 2020

Охорона електричних мереж – запорука надійного електропостачання

З метою забезпечення надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання виникненню нещасних випадків від впливу електричного струму, необхідно встановлювати відповідні охоронні зони електричних мереж. Це...

0 Коментарів

Авторизація