❗Верховна Рада врегулювала питання щодо працевлаштування громадян на нерегулярній основі
20 лип, 2022 0 Коментарів 129 Переглядів

❗Верховна Рада врегулювала питання щодо працевлаштування громадян на нерегулярній основі

📑Тепер працівники, яких залучають до виконання непостійних, але повторюваних робіт, потреба у яких час від часу виникає у роботодавців,  зможуть офіційно оформити трудові відносини. Таким чином, зокрема, створюються умови для легалізації праці фрілансерів, що гарантуватиме додержання їхніх трудових прав.
✒Відповідний законопроект учора ухвалений парламентом і спрямований на підпис Президенту.
Закон вводить нову особливу форму трудового договору – трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Це аналог зарубіжного «zero hours contract», який застосовується, зокрема, у Великобританії, Бельгії, Нідерландах, Угорщині.
✅Один роботодавець зможе укладати такі трудові договори в кількості, що не будуть перевищувати 10% трудових договорів на його підприємстві.
При цьому, на відміну від звичного «zero hours contract», національним законом гарантується мінімальна тривалість оплачуваного робочого часу (32 години) працівника, незалежно від фактичної зайнятості протягом такого гарантійного періоду. Це убезпечує працівника від потенційних зловживань.
👉В трудовому договорі з нефіксованим робочим часом буде прописано  спосіб та строки повідомлення працівника про наявність роботи, повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи, інтервали, в які від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні).
Зарплату працівник буде отримувати за фактично відпрацьований час.
🔄При цьому фрілансер одночасно зможе працювати й на іншого роботодавця, що створює додаткові можливості для заробітку. Одночасно працівник матиме базові соціальні гарантії – лікарняні та відпустки.
🇪🇺Запропоновані новації узгоджуються з міжнародною практикою та нормами законодавства ЄС про прозорі та передбачувані умови праці. 
В той же час, реалізація закону про роботу фрілансерів допоможе мінімізувати безробіття і сприятиме найму на роботу фахівців, яких потребує бізнес.

Парламент підтримав законопроект про регулювання нестандартних форм трудових відносин
Інші новини вер. 2021

Парламент підтримав законопроект про регулювання нестандартних форм трудових відносин

Вчора, 21 вересня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості”. За це рішення проголосували 327 народних депутатів. Документом...

Уряд схвалив законопроект щодо посилення захисту працівників
Інші новини лют. 2021

Уряд схвалив законопроект щодо посилення захисту працівників

Уряд схвалив проект Закону “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності”. Прийняття закону сприятиме зменшенню незадекларованої праці в Україні, легалізації заробітної плати...

На час карантину роботодавець може встановити працівникам неповний робочий час, але тільки за згодою працівника
Інші новини кві. 2020

На час карантину роботодавець може встановити працівникам неповний робочий час, але тільки за

Запровадження неповного робочого часу є зміною істотних умов праці, відповідно до ст.32 КЗпП України його запровадження потребує завчасного попередження працівників не менше ніж за два місяці.Проте, якщо неповний робочий час роботодавець встановлює...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація