Рада повернула акцизний податок на пальне
22 вер, 2022 0 Коментарів 115 Переглядів

Рада повернула акцизний податок на пальне

Верховна Рада України 21 вересня схвалила проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану». Відповідний законопроект №7668-д був підтриманий парламентарями в цілому.
 На період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану встановлюються такі розміри ставок акцизного податку на пальне:
- бензин 100€/ 1000 літрів,
- дизель 100€/ 1000 літрів,
- біопаливо 100€/ 1000 літрів,
- газ 52 €/ 1000 літрів.
 З початку дії правового режиму воєнного стану ставки були встановлені у розмірі «0 євро/ 1000 літрів», але це не виконало покладеного на відміну податку завдання, - зменшення цін на паливо.

Такі зміни дозволять поновити надходження акцизного податку на пальне як до державного бюджету, так й до бюджетів територіальних громад, що сприятиме підвищенню фінансової спроможності бюджетів місцевого самоврядування.
Закон вступає в силу через день після його опублікування.

Враховуючи, що Урядом вже підготовлений проект постанови, яким визначаються розміри часток акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального для зарахування до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування у другому півріччі 2022 року,  найближчим часом можна очікувати на збільшення надходжень роздрібного акцизу на пальне до бюджетів місцевого самоврядування.

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт щодо використання ОМС коштів спецфонду під час воєнного стану!
Інші новини чер. 2022

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт щодо використання ОМС коштів спецфонду під час воєнного

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, який розширює можливості органам місцевого самоврядування (ОМС) в умовах воєнного стану використовувати кошти спеціального фонду місцевих бюджетів на нагальні потреби громад. Йдеться про...

Чи сплачують ЄВ за себе ФОП – платники ЄП у період воєнного стану в Україні?
Інші новини кві. 2022

Чи сплачують ЄВ за себе ФОП – платники ЄП у період воєнного стану в Україні?

Відповідно до частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на...

Болехівська міська рада нагадує про необхідність сплати земельного податку
Інші новини сер. 2022

Болехівська міська рада нагадує про необхідність сплати земельного податку

Болехівська міська рада нагадує громадянам, які мають у власності чи користуванні земельні ділянки, що в термін до 28 серпня 2022 року необхідно сплатити земельний податок. Плата за землю (земельний податок) нараховуються відповідно до Податкового...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація