"Привіт, потрібна допомога - позич гроші": поліцейські Прикарпаття застерігають громадян від шахрайських схем
12 лют, 2025 0 Коментарів 34 Перегляди

"Привіт, потрібна допомога - позич гроші": поліцейські Прикарпаття застерігають громадян від шахрайських схем

Отримавши доступ до облікового запису, шахраї надсилають друзям, знайомим та родичам повідомлення з проханням позичити кошти. Якщо Ви отримали такий меседж, не поспішайте, а переконайтеся, чи справді вони потребують вашої фінансової допомоги.
До правоохоронців звернулася 51-річна жінка, мешканка Івано-Франківської територіальної громади із заявою про те, що її ошукали. Потерпіла розповіла, що в одному із месенджерів отримала повідомлення нібито від знайомої, яка просила терміново скинути гроші. Жінка одразу ж погодилась. Невідома надіслала номер картки, на яку заявниця перерахувала одним платежем 8 000 гривень.
Лише після цього прикарпатка зателефонувала до подруги, котра повідомила, що ніяких повідомлень не надсилала, а її профіль зламали шахраї.
Слідчі дану подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські нагадують, подбайте про безпеку своєї інтернет-сторінки: 
- встановлюйте складні паролі для кожного облікового запису та обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію.
Якщо Вам у соцмережі прийшло повідомлення від друга на кшталт: «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що Вам пише не шахрай, котрий зламав сторінку вашого товариша.
Перетелефонуйте другу за номером, який Ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі.
Запитайте друга те, що можете знати тільки Ви.
Не завжди є можливість подзвонити, чи можливо Ви давно не спілкувалися і номеру телефону у вас немає. Таке питання одразу викриє шахрая.
Напишіть спільним друзям в соцмережах і спитайте чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.
Не дайте себе ошукати!

Не дайте себе ошукати: прикарпатські кіберполіцейські нагадують основні правила кібергігієни

Щодня поліцейські документують нові випадки шахрайств. Довірливі громадяни втрачають десятки, а то й сотні тисяч гривень. А все через власну необачність. Поліцейські вкотре закликають людей, не довіряти невідомим особам, та нагадують про найбільш...

Відтепер на Прикарпатті люди з порушеннями слуху та мови можуть викликати «швидку» через

Для осіб з порушеннями слуху та мови у комунальному некомерційному підприємстві «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» забезпечили можливість виклику бригади лікарів шляхом...

Прикарпатські ювенальні поліцейські цьогоріч розшукали 50 безвісти зниклих дітей

Питання безпеки дітей є пріоритетним для поліцейських ювенальної превенції. 25 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день зниклих дітей. Відрадно, що на Івано-Франківщині поліцейські розшукали усіх дітей, повідомлення про зникнення яких...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація