В Україні створили веб-сайт про шкільну освіту дітей, які вимушено виїхали за кордон
03 чер, 2022 0 Коментарів 530 Переглядів

В Україні створили веб-сайт про шкільну освіту дітей, які вимушено виїхали за кордон

Державна служба якості освіти спільно з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), створили веб-сайт про шкільну освіту дітей, які вимушено покинули Україну. Ресурс містить опис системи освіти України, базу українських навчальних програм англійською мовою та відповіді українською на поширені запитання батьків дітей.
Сайт refugee-ed.sqe.gov.ua є джерелом інформації про українську систему шкільної освіти для представників урядів країн, куди вимушено були переміщені українські діти, а також для їхніх батьків.
“Лише за перший місяць повномасштабного військового вторгнення росії в Україну майже два мільйони українських дітей покинули її територію. У батьків виникає чимало запитань щодо того, як організувати навчання їхніх дітей. Не менше запитань виникає у міністерств, шкіл та вчителів тих країн, де зараз перебувають українські учні: як влаштована система освіти в Україні, за якими програмами навчаються діти, як відбувається оцінювання результатів навчання. У відповідь на ці виклики Державна служба якості освіти спільно з партнерами із проекту SURGe створили веб-сайт, що допоможе школам за кордоном зрозуміти, як максимально ефективно працювати із українськими дітьми,” – зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан ГУРАК.
Ресурс складається із двох блоків – українською та англійською мовами. На україномовній частині сайту батьки дітей знайдуть відповіді на найпоширеніші запитання щодо організації навчання дітей, які вимушено покинули територію України: як бути з отриманням документів, переведенням на наступний рік навчання, за якою формою діти можуть продовжити навчання в українській школі, або ж, навпаки, що робити, коли дитина пішла до школи за кордоном. Інша частина сайту створена для міністерств, шкіл та вчителів тих країн, де зараз перебувають українські учні. Там вони знайдуть інформацію про те, як влаштована система шкільної освіти в Україні, а найголовніше – зможуть завантажити стислі програми з основних навчальних предметів для кожного класу.
Інформація на сайті постійно оновлюватиметься відповідно до повідомлень та роз’яснень Міністерства освіти і науки України, змін у законодавстві та інших новацій у сфері освіти.
За інформацією урядового порталу.


Державна служба якості освіти пропонує поради директорам шкіл щодо адаптації освітнього процесу під

Забезпечити комфортний освітній простір — одне з завдань розбудови якісної школи, визначених у рекомендаціях «Абетка для директора». Державна служба якості освіти пропонує керівникам закладів освіти поради, як адаптувати освітній процес під час та...

Державна служба якості освіти розробила Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої

Методичні рекомендації допоможуть колективам закладів дошкільної освіти організувати роботу з визначення політики забезпечення якості освітньої діяльності та розробити положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. Під внутрішньою...

Державна служба якості освіти України: ТОП-3 чинники якісної освіти

18 серпня 2020 року голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак виступив на Серпневій конференції 2020 «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021». «Взаємодія учасників освітнього процесу, висококваліфіковані...

0 Коментарів

Авторизація