З 25 жовтня діють зміни до Типового положення з охорони праці
13 лис, 2024 0 Коментарів 29 Переглядів

З 25 жовтня діють зміни до Типового положення з охорони праці

Мінекономіки своїм наказом №22778 внесло зміни до додатка 4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, доповнивши розділ «Тематичний план» новою темою «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці». Цей наказ був офіційно опублікований та набрав чинності з 25 жовтня 2024 року
Мінекономіки наказом від 29.08.2024 №22778 внесло зміни до додатка 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року №15.
Цей наказ доповнює розділ «Тематичний план» після теми 7 новою темою 8 «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці», щодо:
  • 1.Поняття ментального здоров'я на роботі. Визначення психологічно безпечного робочого середовища. Ознаки психоемоційних порушень, виявлення та способи попередження психологічних і поведінкових наслідків.
  • 2.Визначення ролі психологічної безпеки та культури безпеки в житті працівників та досягненні результатів організації.
  • 3.Способи та інструменти психологічної самодопомоги та саморегуляції.
  • 4.Прояви дискримінації, недотримання рівності та інклюзивності в робочих відносинах як чинник психосоціальних ризиків. Заходи попередження та протидії різним формам дискримінації.
  • 5.Теоретичні основи стресу. Методи самовизначення/визначення стресу. Поняття стресостійкості. Розвиток резильєнтності як складової ментального здоров'я.
  • 6.Визначення психосоціальних факторів, пов'язаних з конкретною роботою чи галуззю. Вплив психосоціальних факторів на виникнення стресу на робочому місці. Вплив стресу на працездатність та безпеку праці, виникнення нещасних випадків та погіршення стану ментального здоров'я працівників.
  • 7.Оцінка психосоціальних ризиків для ментального здоров'я, у тому числі потенційних. Практичні методи усунення психосоціальних факторів та/або зниження рівня психосоціальних ризиків. Керування психосоціальними ризиками на робочому місці.
  • 8.Загальний огляд системи управління ментальним здоров'ям на роботі. Основи надання першої психологічної допомоги на робочому місці. Психосоціальна підтримка на робочому місці, її цілі та елементи. Дії роботодавця для збереження ментального здоров'я працівника.
  • 9.Ненасильницькі комунікації як складова психологічно безпечного робочого простору.
Джерело: наказ Мінекономіки від 29.08.2024 №22778 «Про затвердження Змін у додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»

Інструктаж з пожежної безпеки на підприємстві

Інструктаж з питань пожежної безпеки — один із найдешевших та найефективніших заходів забезпечення пожбезпеки на підприємстві. Він допомагає навчити керівників, працівників та відповідальних осіб заходам пожежної безпеки і правильним діям у разі...

Навчання з питань охорони праці: види та організація

Якісне навчання з питань охорони праці – одна із складових організації безпечних умов праці на робочих місцях, особливо при виконанні робіт та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. А безпека на робочих місцях – це...

До уваги роботодавців!

Відповідно до наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 року № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчань і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація