Працівник відмовляється йти у щорічну відпустку, а керівник відмовляється платити компенсацію
21 бер, 2025 0 Коментарів 31 Перегляд

Працівник відмовляється йти у щорічну відпустку, а керівник відмовляється платити компенсацію

Деякі працівники роками не ходять у відпустки та накопичується сума компенсації, а директор каже, що компенсацію нікому не виплачуватиме, тому всіх відправити у відпустки. Як відправити працівника у відпустку, якщо він не згоден? Чи можна якось примусити?
Так, з цієї ситуації є вихід.
Відповідно до ст. 10Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки», черговість надання відпусток визначають графіком, який затверджується роботодавцем за погодженням з профспілковою організацією та доводиться до відома всіх працівників.
При складанні графіків ураховуються інтереси й роботодавця і працівника.
Графік відпусток – обов’язковим документом. Тож слід щороку погоджувати з працівниками період відпустки та затверджувати графік.
Також у тій саме ст. 10є норма за якою працівник повинен бути письмово повідомлений про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого терміну.
Зазвичай в цьому немає потреби, якщо працівник сам пише заяву на відпустку.
Якщо ж працівник відмовляється використовувати відпустку згідно з графіком, роботодавець має право без заяви працівника видатинаказ про надання відпусткив установлені строки.
Зверніть увагу, відповідно до ст. 115 Кодекс законів про працю Українизарплату за час щорічної відпустки виплачують до початку відпустки, якщо інше не передбачено трудовим або колективним договором.
Отже, якщо працівник відмовляється йти у відпустку у визначений графіком період, алгоритм дій роботодавця наступний:
  • 1.Повідомити працівника письмово про дату початку відпустки згідно з графіком не пізніше ніж за два тижні.
  • 2.Видати наказ про надання відпустки.
  • 3.Виплатити заробітну плату працівникові за період відпустки не пізніше ніж до початку відпустки.
  • 4.Вважати працівника таким, що використав відпустку.

На яку відпустку має право ветеран війни з інвалідністю ІІІ групи

Такий працівник матиме право на щорічну основну відпустку тривалістю 26 к.дн., а також щорічно на 14 к.дн. згаданої вами відпустки за ст. 16 2 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки). Це два різні види...

Чи можна відкликати працівника з неоплачуваної відпустки

Правила відкликання з відпустки, визначені ст. 12 Закону про відпустки, застосовуються виключно до щорічних відпусток. Ці норми не розповсюджуються на відпустки без збереження заробітної плати Правила відкликання з відпустки, які зазначені в ч. 8...

Особливості надання щорічних відпусток: нагадує Держпраці

Працівнику можна одразу надати щорічну відпустку за 3 робочі роки 1. Чи можна надати працівникові щорічну основну відпустку наперед за поточний і майбутній робочі роки? За поточний робочий рік роботодавець може надати працівникові щорічну відпустку...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація