Як не захворіти навесні: поради лікаря-епідеміолога
Вважається, що епідемічний сезон грипу, ГРВІ та коронавірусної хвороби припадає на осінньо-зимовий період. Але найчастіше застудитися навесні ще простіше, ніж узимку. При цьому перебіг захворювання більш триваліший, а вираженість симптомів яскравіші (тривалий кашель, затяжний нежить та виражений біль у горлі), з високою ймовірністю ускладнень.
Чому ж таки швидше можна захворіти навесні, коли світить сонечко?
Взимку під дією морозу хвороботворні бактерії гинуть швидко, а передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. З настанням потепління повітря стає більш вологим, що є сприятливим середовищем для виживання і розповсюдження вірусів і мікробів. Весняне сонечко світить, але воно ще не так сильно гріє, щоб нейтралізувати інфекцію, тому хвороботворні бактерії довший час зберігаються у навколишньому середовищі. А нам так хочеться одягнутися легко, по весняному, що стає великим ризиком переохолодження, адже сонце ще не дуже прогріває повітря, воно стає вологим і теплопровідним, тіло швидше охолоджується, що стає умовою для застуд і загострень хронічних хвороб. Саме переохолодження стає потужним стресовим фактором для організму, що у свою чергу дає навантаження на імунну систему.
Тому навесні важливо підтримати імунітет за рахунок збалансованого харчування, вживанням овочів, фруктів, вести здоровий спосіб життя, дотримуватись режиму праці та відпочинку, уникнення стресових ситуацій та вакцинопрофілактиці.
Весняний період – прекрасна пора року, коли земля і природа покидаються від зимового сну. Тому, щоб позитивно зустріти її, заздалегідь подбайте про своє здоров’я!
Руслана СОЛОВІЙ, лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань
0 Коментарів