Психіатричну допомогу можна отримувати вдома.
23 травень, 2024 0 Коментарів 60 Переглядів

Психіатричну допомогу можна отримувати вдома.

Її надають пацієнтам із розладами психіки та поведінки, які не мають гострого перебігу захворювання і потребують спостереження з боку психіатра.
Для цього у Програмі медичних гарантій передбачено пакет «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами».

🔎 Що таке мобільні мультидисциплінарні команди?
Такі команди орієнтовані на надання допомоги пацієнтам, яких виписали після стаціонарного лікування. Вони виїжджають до людей із розладами психіки та поведінки, там де вони перебувають. До складу такої команди входять психіатр (та/або дитячий психіатр), психолог або психотерапевт та медсестра.

🔎 Що безоплатно отримують пацієнти в межах пакета?
➡︎ Огляд мультидисциплінарною командою та надання психіатричної та психосоціальної допомоги.
➡︎Формування індивідуального плану лікування і реабілітації.
➡︎ Підтримку у дотриманні плану лікування й реабілітації, моніторинг за побічною дією ліків та корекцію лікування у разі потреби.
➡︎ Оцінку соматичного стану та видачу е-направлень (за наявності показань) для надання спеціалізованої медичної допомоги.
Повний перелік послуг опублікований на сайті НСЗУ: https://bit.ly/40rJvix (п.21).

🔎Де надається допомога пацієнтам в межах пакета?
Психіатрична допомога надається за місцем перебування пацієнтів. Також за погодженням з пацієнтами чи їхніми рідними така допомога може надаватися за місцем базування мультидисциплінарної команди. Крім того, пакетом передбачена можливість консультування пацієнта/пацієнтки телемедичними засобами.

🔎 Як почати отримувати медичну послугу за цим пакетом?
Щоб отримати послуги в межах пакета, необхідно:
1️⃣ Мати направлення лікаря, з якими підписано декларацію, або ж направлення психіатра. Також у пацієнта має бути встановлений діагноз психічного чи неврологічного розладу.
2️⃣ З направленням звернутися у медичний заклад, що має договір із НСЗУ за пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». У 2024 році таких медзакладів – 68.
Знайти контакти цих лікарень можна на дашборді: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts.
Крім того, спостереження лікаря можна отримати в межах пакета послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Як отримати безоплатні ліки на лікування розладів психіки та поведінки

Рівень споживання антидепресантів в країні у 2022 році сягнув піка і має тенденцією до зростання. На безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн*, при чому часто на недоказові, із сумнівною ефективністю...

Про супровід та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні говорили

У комунальному закладі «Центр первинної медичної допомоги» Болехівської міської ради проведено конференцію з лікарями на тему «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні». Адже, фахівці первинної ланки -...

Програма медичних гарантій-2021: надання стоматологічної допомоги виокремили в окремий пакет послуг

Тариф на медичні послуги із стоматологічної медичної допомоги в амбулаторних умовах становить 116 гривень . У цьому році Національна служба здоров’я України виокремила стоматологічну медичну допомогу в окремий амбулаторний пакет. Він так само буде...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація