Що потрібно знати про вітряну віспу?
Фахівці Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» роз’яснюють.
Вітряна віспа - це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується підвищенням температури тіла, висипом на шкірі та слизових оболонках. Збудник вітряної віспи - вірус, у навколишньому середовищі нестійкий. Встановлено ідентичність вірусів вітряної віспи та оперізуючого лишаю.
Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, починаючи з 1-2-го дня інкубаційного періоду і до 6-го дня після останньої появи висипу. Джерелом захворювання може бути також хворий на оперізуючий лишай.
Механізм передачі при вітряній віспі - повітряно-крапельний, передається на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Внаслідок малої стійкості збудника через третю особу та предмети, з якими стикався хворий, не передається.
Сприйнятливість до вітряної віспи дуже висока. Хворіють діти усіх вікових груп. Переважна більшість хворих - це діти до 10 років життя. У підлітків та дорослих вітряна віспа протікає значно важче: рясні висипання, частіше спостерігаються пустульозні елементи, гарячкова реакція, виразнішими є прояви загальної інтоксикації.
Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів.
Для епідемічного процесу вітряної віспи характерна періодичність, коли роки підйому (кожні 3-4 роки) змінюються роками зниження захворювання.
Оскільки, в Україні зареєстровано вже другий випадок віспи мавп, які мають схожі симптоми необхідно одразу самоізолюватись та звернутись до лікаря, щоб вчасно та правильно діагностувати захворювання! Адже своєчасне діагностування є надзвичайно важливим!
Це важливо, щоб не наражати себе та інших людей на небезпеку!
0 Коментарів