У ПРИРОДИ НЕМАЄ ПОГАНОЇ ПОГОДИ! ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ!
Літо, яке радувало нас усіх, теплими сонячними днями, а особливо в серпні місяці, закінчилося. Природа віддає кермо влади наступній порі року — осені. Осінь — дуже примхлива пора. Неможливо передбачити її настрій заздалегідь. Сьогодні вона тепла й лагідна, а завтра може обрушитися холодним вітром та грозою. Так, нещодавно ми спостерігали, як грози, шквали, вітер нанесли збитки та пошкодили житлові будинки сусіднім громадам.
Гроза – атмосферне явище, при якому в потужних купчасто-дощових хмарах і між хмарами і землею виникають сильні електричні розряди – блискавки, що супроводжуються громом. Як правило, при грозі випадають інтенсивні зливові опади, інколи град, спостерігається посилення вітру, часто до шквалу.
Блискавка – гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що виявляється зазвичай яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом.
Це все - явища природи!
Чого не слід робити при грозі та блискавці:
- ховатися під високими деревами (особливо тими, що стоять окремо, адже блискавка може вдарити у найвище місце). Найбільш небезпечні дерева – це дуб, тополя, ялина, сосна. Рідко блискавка б'є в березу і клен, майже ніколи у чагарник;
- стояти прямо на відкритому просторі, (блискавка б'є в найвищу точку на місцевості);
лягати на землю(таким чином ви підставите все тіло під удар блискавки), краще присісти навпопічки в суху яму чи траншею, обхопивши ноги руками;
- бігти, їхати на велосипеді, купатися;
- перебувати поруч з металевими предметами, торкатися металевих споруджень, дротяної огорожі. Тримати в руках довгі чи металеві предмети, (вудки, парасольки)
- стояти біля відчиненого вікна.
- користуватись електроприладами, (вимкніть мобільний телефон, телевізор).
Бережіть себе і довкілля!
Головний спеціаліст,
еколог відділу ЖКГБТЕБ Уляна ЮЗЬКІВ
0 Коментарів