Заблокована трибуна та зірвана сесія: чому не відбулося чергове пленарне засідання
23 лют, 2021 0 Коментарів 3 992 Перегляди

Заблокована трибуна та зірвана сесія: чому не відбулося чергове пленарне засідання

Сьогодні, 23 лютого 2021 року, відповідно до розпорядження міського голови Івана Яцинина від 8 лютого 2021 року № 34-р, була скликана чергова п’ята сесія Болехівської міської ради. Однак пленарне засідання не вдалося навіть розпочати. У глядацькому залі Народного дому м.Болехова, де мала відбутись сесія, близько півсотні медичних працівників вторинної ланки медицини заблокували трибуну та не дали можливості відкрити засідання.

Одне з питань порядку денного, яке планували розглянути, - про передачу майна комунального закладу охорони здоров’я, в якому надається вторинна медична допомога, в оперативне управління комунального закладу   первинної медичної допомоги. 
Документом пропонувалося вилучити з оперативного управління  КНП «Болехівська центральна міська лікарня» та передати в оперативне управління КНП «Центр первинної медичної допомоги» для здійснення повноважень, визначених Статутом підприємства, та на  виконання завдань, визначених розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, три кабінети приміщення поліклінічного відділення КНП «Болехівська ЦМЛ» на першому поверсі будівлі.
Проєкт рішення, зокрема, передбачав, що КНП «Болехівська ЦМЛ» до 15.03.2021 повинна передати кабінети №28, №29 в оперативне управління КНП «ЦПМД» за актом прийому-передачі. А кабінет №30 передати КНП «ЦПМД» за актом прийому-передачі після облаштування в будівлі, де знаходився фізкабінет, приміщення для роботи лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). 
         
Аби розпочати роботу сесії відповідно до Регламенту Болехівської міської ради, міський голова Іван Яцинин звернувся до присутніх з проханням зайняти місця у залі та дотримуватись карантинних вимог. Але медичні працівники продовжували блокувати трибуну, президію та частину залу. 
Щоб почути причину таких дій та підстави зібрання міський голова надав слово для виступу Наталії Федориці, яка погодилася представляти інтереси лікарів. Але дізнавшись, що її виступ не транслюється онлайн на офіційній сторінці міської ради та у соціальній мережі Фейсбук, відмовилась від виступу.
На це секретар міської ради Ігор Герецький роз’яснив присутнім, що відповідно до Регламенту Болехівської міської ради VIII демократичного скликання у мережі Інтернет ведеться виключно онлайн трансляція сесій, а пленарне засідання на разі не відкрите через блокування трибуни. Він ще раз звернувся з проханням до лікарів розблокувати трибуну. Але медики стояли на своєму. Нехтуючи карантинними обмеженнями, а також життям та здоров’ям пацієнтів, які у той час потребували медичної допомоги, лікарі вторинної ланки медицини продовжували блокувати роботу чергової сесії Болехівської міської ради. 
З огляду на ситуацію, яка виникла у сесійній залі міський голова Іван Яцинин оголосив, що засідання сесії не може проводитися у такому режимі, з порушенням протиепідемічних вимог та переноситься. 

Коментуючи події, які мали місце у залі засідань, міський голова Іван Яцинин зазначив, що Болехівська міська рада не має на меті обмежувати права осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, а тим паче скорочувати та розформовувати заклади охорони здоров’я міста. "У рамках реформування медичної системи ми зробили усе можливе, щоб зберегти і первинну, і вторинну ланку медицини. Ці дві установи мають бути забезпечені  приміщеннями для надання якісних медичних послуг населенню. У зв’язку з тим, що на первинну ланку нині покладено організацію забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на COVID-19, а також проведення вакцинації населення від коронавірусу, ми змушені були оперативно прийняти рішення щодо надання КНП «Центр первинної медичної допомоги» додаткових приміщень", - розповів міський голова Іван Яцинин. 
За словами очільника міста, більшість кабінетів КНП «Болехівська центральна міська лікарня» розміщені на першому поверсі будівлі, тому передача трьох кабінетів поліклінічного відділення не може вплинути на надання медичних послуг на вторинній ланці. А от КНП "Центр первинної медичної допомоги", в умовах стрімкого поширення коронавірусу, свої обов'язки щодо обстеження та прийому хворих забезпечити повною мірою не може, у закладі бракує приміщень.
Дивною була поведінка медиків, які зірвали роботу сесії тільки через те, що не хотіли віддати колегам три кабінети у будівлі,  яка належить до комунальної власності громади. Через блокування засідання не було ухвалено низки важливих рішень, які необхідні для життєдіяльності територіальної громади Болехівщини. 

Розпочато підготовку до чергової п’ятої сесії Болехівської міської ради VIII демократичного

Відповідно до розпорядження міського голови Івана Яцинина, 23 лютого 2021 року о 10.00 годині у Народному домі м.Болехова відбудеться чергова п’ята сесія Болехівської міської ради VІІІ демократичного скликання. Попередньо на засіданнях постійних...

Триває підготовка до чергового пленарного засідання Болехівської міської ради

Нагадуємо, що відповідно до розпорядження міського голови 29 вересня 2020 року відбудеться чергове пленарне засідання LV сесії Болехівської міської ради V ІІ демократичного скликання. Попередньо на засіданнях постійних комісій депутати Болехівської...

Болехівська міська рада провела 46 пленарне засідання

Сьогодні, 24 вересня 2019 року, відбулося чергове пленарне засідання Болехівської міської ради. Головував на сесії, відповідно до розпоряджень міського голови, секретар міської ради Ігор Герецький. Участь у роботі 46 пленарного засідання...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація