Вшанували пам’ять закатованих голодом українців
У День пам’яті жертв голодоморів, 23 листопада, біля пам’ятного знаку Жертвам сталінських репресій зібралися представники влади, духовенство та громадськість, аби вклонитись пам’яті жертв геноциду українського народу. Цьогоріч минають 91-і роковини Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, унаслідок яких загинули мільйони мирних людей.
Вже втретє Україна і світ вшановують жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується черговим терором росії проти українців.
Ведучі пам’ятного заходу Оксана Півень та Галина Якимів-Скворій нагадали, що під час голодомору Україна втратила мільйони людських життів та наголосили на тому, що ці страшні події необхідно пам’ятати, аби не допустити їх повторення.
У своїй промові до присутніх перший заступник міського голови Василь Юрочко наголосив, що злочин геноциду проти українського народу у ХХ столітті вчинив тоталітарний комуністичний режим, а нині, у ХХІ столітті, його прямий нащадок і вірний послідовник – московський комуністичний режим коїть злочини проти людяності та вчиняє геноцидні дії на українській землі.
- Страшно уявити, але штучні голодомори вбили близько 1,5 мільйона дітей до 10 років. Кривавий режим Сталіна таким чином хотів упокорити українців, знищити національний дух та прагнення до свободи нашого народу. Вшановуючи усіх невинно вбитих голодом, ми маємо пам’ятати минуле, усіх тих, кого вбив голодом більшовицький режим та підтримувати сучасних захисників, які протистоять путінському геноциду. Вірмо в наші ЗСУ і Перемогу України! – наголосив перший заступник міського голови.
Декан Болехівського деканату УГКЦ, настоятель церкви св. Вмч. Параскеви о. Василь Дзяйло закликав українців єднатись, аби вистояти в сьогоднішній боротьбі. Бо ж ворог не змінив своїх планів і хоче винищити українську націю.
Він також прочитав молитву за невинно вбитими жертвами найстрашнішого в історії людства Голодомору та померлих від голоду.
Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, кого замордувала репресивна машина, а відтак доєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті».
Під пісню «Свіча» у виконанні викладача Болехівської мистецької школи Христини Войцешко до пам’ятного знаку Жертвам сталінських репресій лягли лампадки.
Із кожним роком все більше держав визнають Голодомор геноцидом українського народу й разом з Україною вшановують пам’ять його жертв. Вшановуючи пам'ять мільйонів українців, замучених Голодомором, ми підтверджуємо, що злочини не забуті, а наша пам’ять нетлінна.
0 Коментарів