Що важливо знати пацієнтам про ліки
24 бер, 2023 0 Коментарів 177 Переглядів

Що важливо знати пацієнтам про ліки

Щороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям.

Проте чим відрізняються між собою та чому деякі препарати потребують лікарського призначення?
За рівнем контролю всі ліки можна поділити на безрецептурні та рецептурні.
 
Безрецептурні ліки – ті лікарські засоби, які ви можете придбати в аптеці без спеціального рецепта. Такі ліки зазвичай застосовуються за результатами самодіагностики або за рекомендацією фармацевта. Найчастіше це препарати проти болю, кашлю, нежитю чи інших найбільш поширених захворювань та їх синдромів.

Рецептурні ліки – це всі ті лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря. До них відносяться зокрема й антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати, препарати для зниження артеріального тиску, лікування серцевих хвороб та інші.
Прийом цих ліків має відбуватися під пильним наглядом медичного спеціаліста, оскільки вони несуть підвищений ризик негативних реакцій.
Наразі відпуск певних груп рецептурних ліків, зокрема антибіотиків чи наркотичних (психотропних) препаратів, здійснюється за електронним рецептом. А деякі рецептурні ліки, як от проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, препарати інсуліну та інші, можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом лікаря в рамках державної програми «Доступні ліки».

Пам'ятайте, що при погіршенні самопочуття обовʼязково зверніться до лікаря та неухильно дотримуйтесь його рекомендацій. Слідуйте режиму прийому та ні в якому разі самостійно не змінюйте дозування чи частоту прийому ліків і не призупиняйте лікування.
Адже здоров’я – це насамперед ваша відповідальність. Лікуйтеся свідомо!

Здоровʼя – це відповідальність. Лікуйся свідомо!
Інші новини бер. 2023

Здоровʼя – це відповідальність. Лікуйся свідомо!

Рецептурні препарати щороку рятують мільйони людей. Завдяки правильно підібраному лікуванню пацієнти з гострими та хронічними захворюваннями мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям. Рецептурні ліки – лікарські засоби, які...

Пацієнт зможе сам обрати, за яким рецептом він зможе придбати ліки в аптеці - електронним чи паперовим
Інші новини бер. 2023

Пацієнт зможе сам обрати, за яким рецептом він зможе придбати ліки в аптеці - електронним чи

Міністерство охорони здоров'я України з метою вжиття заходів щодо мінімізації шкідливого впливу самолікування на здоров’я населення, забезпечення, моніторингу за дотриманням правил рецептурного відпуску лікарських засобів з серпня 2022 року в...

Як перевірити легальність роботи аптеки
Інші новини чер. 2022

Як перевірити легальність роботи аптеки

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області нагадує, що для зручності і підвищення доступності лікарських засобів для громадян постановою КМУ від 22.09.2021 р. № 1002 було дозволено здійснення...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація