Рада Церков розвиватиме співпрацю у сфері протидії домашньому насильству
01 лют, 2021 0 Коментарів 59 Переглядів

Рада Церков розвиватиме співпрацю у сфері протидії домашньому насильству

Проблематика запобігання та протидії насильству в сім’ї стала одним із головних питань засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Глави і повноважні представники різних конфесій зібралися 27 січня 2021 року в Києві, щоб підвести підсумки співпраці протягом минулого року в рамках проєкту «Зупини насильство!», а також окреслити актуальні напрямки подальшої спільної діяльності.
До обговорення цієї теми була запрошена Посол Канади в Україні пані Лариса Ґаладза. Саме за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив протягом липня 2020 – січня 2021 року Інститут релігійної свободи за участі ВРЦіРО реалізовував проєкт «Боротьба з домашнім насильством в Україні під час пандемії COVID-19 шляхом залучення впливу релігійних лідерів та спроможності церков».
Цей міжконфесійний проєкт мав стратегічне завдання – налагодити діалог, порозуміння та взаємодію між релігійними спільнотами різних конфесій, громадськими активістами та органами влади задля більш ефективної профілактики і протидії домашньому насильству.
«Особливо важливо, щоб наші спільні напрацювання в сфері запобігання і протидії домашньому насильству досягли місцевого рівня – дійшли до парафіяльних священників, місцевих церковних відділів у справах сімей і соціального служіння. Тому попереду у нас ще багато спільної роботи в цій сфері», – підкреслив митрополит Епіфаній, Головуючий у ВРЦіРО, Предстоятель Православної Церкви України.
Церкви і релігійні організації кожен по-своєму вже не один рік приділяють увагу проблематиці насильства в сім'ях, однак завдяки цьому проєкту представники різних конфесій можуть планувати спільні заходи, співпрацювати, обмінюватися досвідом та просвітницькими матеріалами.
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав наголосив, що з душпастирського погляду проблема насильства в сім'ях є дуже великою, на яку церкви не повинні закривати очі.
«Протидія домашньому насильству – це реальний крок для захисту інституту сім'ї. Нам важливо у місцевих релігійних громадах створити клімат неприпустимості насильства, адже завдяки такий просвітницькій роботі ми рятуємо сім'ю»– наголосив Глава УГКЦ.
Читайте також: Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає до протидії домашньому насильству в Україні
Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, керівник проєкту, поінформував присутніх на засіданні ВРЦіРО глав церков і релігійних організацій про Комунікаційну стратегію, розроблену міжконфесійною робочою групою. Він зазначив:
«Очевидно, що на цьому ця міжконфесійна ініціатива не повинна зупинитися. Ми будемо шукати можливості продовжувати роботу в сфері протидії домашньому насильству: зокрема розвивати міжконфесійний вебсайт «Зупини насильство» (family.org.ua) та напрацьовувати методичні матеріали для душпастирів і священників».
Нагадаємо, що у грудні 2020 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оприлюднила Звернення про необхідність протидії домашньому насильству в Україні.
Крім цього, глави різних конфесій звернулися до громадськості з окремими відеозверненнями, в яких закликали українські сім’ї відмовитися від насильства у стосунках між подружжям, під час виховання дітей та по відношенню до літніх батьків.

На Прикарпатті стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Інші новини лис. 2020

На Прикарпатті стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Сьогодні на пресбрифінгу заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Онущук розповіла про старт Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою та триватиме десять днів. Цей захід...

Президент України підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству
Інші новини вер. 2020

Президент України підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому

Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська провели зустріч з представниками громадських та міжнародних організацій щодо реалізації державної політики з протидії та запобігання домашньому насильству. Під час виступу Глава...

Дотримання права на свободу совісті та віросповідання в умовах карантину
Інші новини кві. 2020

Дотримання права на свободу совісті та віросповідання в умовах карантину

Розпочалися приготування до великих релігійних свят. Найближчим часом віряни східного і західного обрядів святкуватимуть Великдень. Оскільки протягом карантину відвідання храмів та будинків молитов у звичайному режимі частково призупинено,...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація