Конкурс на підтримку старту мікробізнесу для ВПО та постраждалих від війни
01 сер, 2022 0 Коментарів 285 Переглядів

Конкурс на підтримку старту мікробізнесу для ВПО та постраждалих від війни

ГО «Громада. Лабораторія Соціальних Проєктів» оголошує конкурс заявок на підтримку старту власної справи серед внутрішньо переміщених осіб та інших постраждалих від війни громадян України. 
Підтримка надається у межах проєкту BackHomeUA, який фінансується ЄС, і мета якого – сприяти поверненню та адаптації українців у нових приймаючих громадах, а також громадах, що перебували в окупації чи в зоні бойових дій. Організація допомагає створювати нові робочі місця через розвиток підприємництва, надаючи міні-гранти, юридичну та маркетингову підтримку, сприяючи з переговорами з  місцевою владою та пошуком тимчасового житла, тощо. 
“Перед Україною зараз дві надзадачі – виграти війну та повернути до життя мільйони громадян, які втратили роботу, домівки або найцінніше – близьких людей. Життєво важливо, щоб вони при цьому не втратили віру у своє майбутнє в Україні. Віра у перемогу та відновлення – те, що згуртовує та рухає вперед українців на передовій та в тилу. Тому BackHomeUA – про повернення українців додому і про повернення до роботи. Робочі місця та податки – це те, чим зараз тил наближає перемогу”, – прокоментувала Голова ГО «Громада» Арина Сатовська.
Проєкт фокусується на двох групах бенефіціарів:
-          ВПО або громадяни, які повертаються з-за кордону та стають ВПО, оскільки не можуть проживати вдома через бойові дії, окупацію чи руйнування;
-          мешканці деокупованих або постраждалих від бойових дій громад, які зазнали людських або матеріальних втрат.
Для першої групи осіб пріоритет – адаптуватися на новому місці: знайти роботу, житло та соціально інтегруватися у нову громаду. Виклик, що стоїть перед другою групою – адаптуватись до нових обставин, коли втрачено джерела доходів, пошкоджено житло, тощо.
В обох групах бенефіціарів проєкт BackHomeUA допомагатиме тим, хто готовий стати мікро-підприємцем, наприклад, відкрити ательє, міні-пекарню чи дитячий клуб. Серед ВПО підтримка надаватиметься за умов готовності вести підприємницьку діяльність у новому місці не менше року. Обов’язковою умовою надання підтримки є реєстрація бенефіціара фізичною особою-підприємцем. Розмір міні-гранту, який можуть отримати заявники, становить від 500 до 2000 євро. Також бенефіціари отримають консультації з розробки бізнес-плану, організаційну, юридичну та маркетингову підтримку.
“Європейський Союз підтримує зусилля українського громадського сектору у створенні сталих моделей реінтеграції ВПО та біженців, які хотіли б повернутися додому. Сприяння розвитку підприємництва серед цих категорій громадян дозволить створити нові робочі місця, покращити соціальну та економічну інфраструктуру громад та дати поштовх розвитку місцевій демократії, коли переміщені особи стають драйверами соціальних змін”, – зазначила секторальна менеджерка Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга.
Основними критеріями відбору заявок є мотивація до підприємницької діяльності, готовність навчатися та опановувати нові навички, розуміння інвестиційних потреб бізнесу та наявність запиту в громадах на запропонований тип мікробізнесу. 
Для того щоб подати заявку на участь у проєкті, учасники мають заповнити форму. Заявки розглядаються по мірі надходження. Перший етап проєкту триватиме до 31.12.2022 р. Детальнішу інформацію про проєкт можна дізнатися на сторінці у Facebook.
 
Довідкова інформація:
Проєкт BackHomeUA є трансформацією проєкту Pivnich:UA, спрямованого на розвиток соціального підприємництва на основі місцевого туризму та культурної спадщини. Після початку повномасштабного російського вторгнення проєкт було трансформовано на забезпечення потреб внутрішньо 
переміщених осіб та інших громадян України, які постраждали від агресії. Проєкт BackHomeUA реалізується ГО «Громада. Лабораторія Соціальних Проєктів» за підтримки Європейського Союзу.

Оголошено 2-ий Конкурс бізнес-грантів для підтримки мікро- та малих підприємств в Україні.
Інші новини чер. 2022

Оголошено 2-ий Конкурс бізнес-грантів для підтримки мікро- та малих підприємств в Україні.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit ( GIZ ) в межах проєкту “ Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в регіоні Приазов’я”...

В Україні планують створити службу психологічної допомоги та підтримки
Інші новини травень. 2022

В Україні планують створити службу психологічної допомоги та підтримки

В Україні планують створити службу психологічної допомоги для підтримки тих, хто пережив війну. Про це заявила перша леді Олена Зеленська під час виступу на 75-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, найвищого керівного органу ВООЗ. «Так,...

Уряд підтримає власників житла, які безоплатно прихистили переселенців
Інші новини бер. 2022

Уряд підтримає власників житла, які безоплатно прихистили переселенців

За дорученням Президента України Урядом розроблено соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб, яким врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло....

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація