Реєстрація на ЗНО випускників минулих років
Цей порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання має використовуватися особами, які НЕ складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
Реєстрація на ЗНО осіб, які НЕ складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), триває з 1 лютого до 9 березня 2022 року.
Унесення змін до реєстраційних даних також можливе у період з 1 лютого до 9 березня 2022 року.
У разі відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінювання подання до УЦОЯО апеляційних заяв (оскаржень) триватиме до 22 березня 2022 року.
Для того щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання), потрібно виконати низку послідовних дій.
1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання.
Також обов’язковим для ознайомлення документом є
Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Порядок). У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.
2. Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання.
Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для безоплатного проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати п'ятьох. Якщо вам важливо скласти більше предметів, ви зможете це зробити за додаткову плату. У 2022 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:
- української мови;
- української мови і літератури;
- історії України;
- математики;
- біології;
- географії;
- фізики;
- хімії;
- англійської мови;
- іспанської мови;
- німецької мови;
- французької мови.
3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:
копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати
інший документ;
дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або
довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійної-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в 2022 році та не проходять ДПА у формі ЗНО). Таку ж довідку, перекладену українською мовою та нотаріально завірену, мають подати і випускники, які здобудуть в 2022 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти.
У разі необхідності також підготуйте:
- медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом міністерства освіти і науки України, міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
- копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
- копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
- заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для осіб, які мають на це право відповідно до розділу VI Порядку).
Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.
Дату подання реєстраційних документів визначатимуть за відтиском штемпеля на поштовому конверті.
Особи з тимчасово неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання на адресу, зазначену в реєстраційній картці.
Інформацію про результати реєстрації осіб, які не можуть указати відповідну поштову адресу в Україні (з числа осіб, які проживають або навчаються за кордоном, або осіб з неконтрольованої території), буде надіслано на електронну адресу, указану ними під час реєстрації. Індивідуальні конверти таких осіб зберігатимуть у регіональному центрі, учасники зовнішнього оцінювання зможуть отримати їх у пунктах зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування або звернувшись до регіонального центру до початку проведення зовнішнього оцінювання.
У регіональному центрі зберігатимуть індивідуальні конверти учасників зовнішнього оцінювання, які були відправлені на адресу, зазначену в реєстраційній картці, але повернуті оператором поштового зв’язку відправникові.
0 Коментарів