Порядок виплати заробітної плати за першу половину місяця(аванс): роз’яснення Держпраці
20 кві, 2023 0 Коментарів 106 Переглядів

Порядок виплати заробітної плати за першу половину місяця(аванс): роз’яснення Держпраці

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим  із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом(а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом), але не менше від оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки(посадового окладу) працівника (ч.3 ст.115 КЗпП).
    Тобто, якщо роботодавець виплачує аванс за фактично відпрацьований час з розміру посадового окладу(тарифної ставки) працівників, то норма ч.3 ст.115 КЗпП України буде виконана, ніякого порушення не буде.
Зокрема, ст.10 Закону від 15.03.2022 №2136 – IX встановлено, що зарплата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором.
     Роботодавець повинен вживати усіх можливих заходів щодо забезпечення реалізації права працівників на своєчасне  отримання зарплати.
     Також, при кожній виплаті зарплати утримується з неї ПДФО(18%) і військовий збір (1,5%), а іноді проводиться ще і додаткові утримання, наприклад профспілкові внески чи аліменти.
    Законодавство дозволяє утримувати із заробітку працівника  не більше 20% додаткових утримань, а в окремих випадках  50%(ч.1 ст.128 КЗпП).
   При утриманні аліментів на неповнолітніх дітей загальний розмір усіх утримань при кожній виплаті зарплати не може перевищувати 70% (ч.3 ст. 128 КЗпП).

Відповіді на поширені запитання щодо трудових відносин під час воєнного стану

Джерело інформації: Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки України / 12.03.2022 р. Якщо підприємство не може функціонувати через війну, чи може роботодавець пропонувати працівнику писати заяву на...

В які строки виплачувати зарплату та що буде за їх недотримання?

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більше, нiж за один місяць та виплату грошових коштів не в повному обсязі, чекає штраф на підприємство . Строки та порядок виплати заробітної плати Право працівників на оплату своєї...

Особливості надання щорічних відпусток: нагадує Держпраці

Працівнику можна одразу надати щорічну відпустку за 3 робочі роки 1. Чи можна надати працівникові щорічну основну відпустку наперед за поточний і майбутній робочі роки? За поточний робочий рік роботодавець може надати працівникові щорічну відпустку...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація