Легалізація працевлаштування – як довести факт трудових відносин
25 травень, 2021 0 Коментарів 113 Переглядів

Легалізація працевлаштування – як довести факт трудових відносин

Якщо трудовий договір між особою та роботодавцем не укладений, то трудові відносини по факту не закріплено, тож, коли особа виконує трудові обов’язки (фактично перебуває в трудових відносинах), а роботодавець не бажає оформити трудові відносини належним чином, тоді можна доводити факт перебування з конкретним роботодавцем у трудових відносинах.
Підтвердити факт перебування в трудових правовідносинах в позасудовому порядку можна таким чином:
— провести переговори з роботодавцем;
— направити звернення одночасно до територіальних органів Держпраці та ДПС.

Які особливості встановлення факту перебування в трудових правовідносинах у судовому порядку?
   Суперечки щодо фактів трудових правовідносин або укладення трудового договору розглядають у судовому порядку (стаття 315 Цивільного процесуального кодексу України).
Фізична особа має право звернутися до суду за місцем її проживання з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
При зверненні до суду з відповідною заявою необхідно зазначити:
— який факт заявник просить встановити та з якою метою;
— причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
— докази, що підтверджують факт (такими доказами може бути наказ про прийняття на роботу, наказ про звільнення, накази про здійснення трудової діяльності, довідки про нарахування та виплату зарплати, наявність трудового договору, допущення працівника до роботи, виконання трудової функції та обсягу робіт, ознайомлення його з правилами внутрішнього трудового розпорядку, показання свідків тощо).
Отже слід наголосити, що у  будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.
      Належним чином оформлені трудові відносини  можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.
Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе:
  1. гарантованого державою розміру заробітної плати;
  2. виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;
  3. виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
  4. допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
  5. соціального страхування.
До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

Як правильно оформлювати роботу за договором ЦПХ?

Цивільно-правові договори не можуть укладатися на невизначений строк. Такий договір оформлюється лише на строк, за який має бути наданий результат роботи Основною ознакою, що відрізняє цивільно-правові відносини від трудових, є те, що трудовим...

Як правильно оформити нового працівника, щоби не було штрафів при перевірках

Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв тощо. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Коли треба укладати трудовий...

Нове у законодавстві!

23 липня в газеті «Урядовий Кур'єр» була опублікована постанова Кабміну від 08.07.2020 №617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України». Постановою внесені зміни до Порядку здійснення державного контролю за додержанням...

0 Коментарів

Авторизація