Е-лікарняний: важливі роз'яснення для пацієнтів
07 жов, 2021 0 Коментарів 60 Переглядів

Е-лікарняний: важливі роз'яснення для пацієнтів

З 1 жовтня усі заклади охорони здоров'я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Відтепер пацієнти не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а захворівши - мають змогу повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного. Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи та бланках та які і від кого смс-повідомлення необхідно отримати під час оформлення тимчасової непрацездатності - відповіді на ці та інші питання, про які важливо знати усім у цьому матеріалі.
Як виглядає оформлення е-лікарняних?
Тепер жодних бланків, де зазначено чим ви хворіли! Якщо ви захворіли, насамперед потрібно звернутися до лікаря, який проведе медичний огляд та призначить лікування. Якщо виявиться, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно “піти на лікарняний”, лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Цей електронний документ підтверджує вашу непрацездатність протягом прогнозованого періоду. І на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (далі - МВТН) буде сформовано ваш електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності.
На що варто звернути увагу у лікаря, коли “йдеш на лікарняний”?
Під час створення лікарем МВТНа пацієнтам рекомендується перевірити коректність введеної лікарем інформації. А ще важливо отримати смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров'я. Якщо не отримали - перевірте актуальність внесеного в систему номера телефону. Отримане повідомлення міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.
Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформлено успішно?
Фактом підтвердження успішного формування електронного лікарняного є отримання другого смс-повідомлення, цього разу - від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.
В яких випадках Вам можуть не прийти 2 смс-повідомлення?
Від електронної системи охорони здоров'я не прийде смс-повідомлення якщо:
у системі неактуальний ваш номер телефону,
ви не обрали цей спосіб комунікації,
у вас змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря,
якщо МВТН був помилково створений не вам.
Від пенсійного фонду не прийде смс-повідомлення якщо:
ви не зареєструвалися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду та не обрали цей спосіб комунікації,
в особистому кабінеті неактуальний номер телефону,
ви офіційно не працевлаштовані та не сплачуєте самостійно ЄСВ,
ви не є застрахованою особою і ваші дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб,
ваш роботодавець не подав ваші дані для внесення в РЗО.
Якщо електронний лікарняний не був сформований, у такому випадку вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що "запис не знайдено", а пацієнт є застрахованою особою необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України - телефон 0 800 503 753.

У серпні усі заклади охорони здоров'я будуть забезпечені бланками листків непрацездатності

Вчора розпочався процес доставки в регіони бланків листків непрацездатності. Протягом 4-6 серпня понад 1,2 млн бланків отримають Вінниччина, Рівненщина, Сумщина, Закарпаття, Хмельниччина, Черкащина та Чернігівщина. Загалом на замовлення Міністерства...

Що потрібно знати про лікарняний?

Хто пацієнту виписує лікарняний? Чи можна при COVID-19 відкрити лікарняний дистанційно? Ці та інші питання турбують пацієнтів. Тож відповідаємо на п’ять найважливіших питань, відповіді які краще знати завчасно Хто з лікарів має, а хто не має права...

Запровадження електронних лікарняних з 1 квітня

З 1 квітня поточного року в Україні планують запровадити електронний лікарняний.Про це сказав заступник міністра соціальної політики Олег Коваль на пресконференції в Укрінформі. “Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоров’я планує...

0 Коментарів

Авторизація