Як працюють вакцини від COVID-19 – пояснюють інфекціоніст і експертка з фармаконагляду
30 гру, 2021 0 Коментарів 129 Переглядів

Як працюють вакцини від COVID-19 – пояснюють інфекціоніст і експертка з фармаконагляду

В Україні доступні вакцини від COVID-19 трьох типів: мРНК (Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna), векторна (AstraZeneca) й інактивована (СoronaVac від Sinovac Biotech) вакцини. Кожна з цих вакцин пройшла всі необхідні етапи клінічних досліджень та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 

“Усі вакцини знайомлять наш організм зі збудником інфекції та вчать боротися з ним. Вакцини містять у собі вбитий вірус, його частинку або інструкцію з протидії вірусу, які не можуть спричинити захворювання. Після потрапляння в організм вакцини, імунна система розпізнає ці складові як “чужі” та починає виробляти антитіла та Т-клітини до вірусу. А ось коли в наш уже вакцинований організм потрапляє справжній вірус, то антитіла та Т-клітини дуже швидко нейтралізують інфекцію, тому людина не захворює або хворіє без ускладнень”, - розповідає лікар-інфекціоніст Центральної міської лікарні м. Рівне Олег Степчин. 
Перш ніж отримати дозвіл на використання, усі вакцини підлягають дуже суворому тестуванню та перевіркам на безпеку. У клінічних дослідженнях, які відбуваються у три етапи, беруть участь тисячі, а подекуди й десятки тисяч людей, щоби зробити висновок, що вакцина безпечна. 
Раніше етапи відбувались почергово, тому дослідження і займало багато років. Зараз, завдяки безпрецедентним фінансовим інвестиціям та науковому співробітництву, деякі етапи наукових досліджень і розробок здійснювали паралельно. При цьому дотримувались строгих клінічних стандартів. Тому прискорена розробка безпечних вакцин і стала можливою.
“Вакцини від COVID-19 розробили менш ніж за рік. Але технології, які використовували для них, існували вже декілька десятків років. Так, першу інактивовану вакцину створили ще у 50-х роках, над векторними вакцинами працювали ще з 80-х, а над мРНК-вакцинами - з початку 90-х років. Тож у науковців було все готове для того, щоб швидко створити безпечну та ефективну вакцину від COVID-19. Зважаючи на досвід вакцинальної кампанії в Україні та світі, користь від щеплення значно переважає над ймовірними ризиками”, - наголошує директорка департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Башкатова.
Захистіть себе від важкої хвороби - вакцинуйтесь від COVID-19. Запишіться на щеплення до зручного пункту чи центру вакцинації. Перелік та контакти пунктів та центрів на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Вакцина CoronaVac від Sinovac схвалена ВООЗ для екстреного застосування

Фахівці департаменту охорони здоров’я ОДА вкотре нагадують, що з 1 червня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину CoronaVac виробництва Sinovac Biotech для екстреного застосування. Організація повідомила про це в...

Найпоширеніші запитання щодо вакцинації від COVID-19

Де щепитися ? у найближчому пункті щеплення у центрі масової вакцинації організовані колективи понад 50 людей, професійні групи та маломобільні громадяни можуть замовити приїзд мобільної бригади. У яких випадках вакцинують дітей 12+ Дітей віком...

Україна отримала 2 000 040 доз мРНК-вакцини Moderna проти COVID-19

Вчора Україна отримала 2 000 040 доз мРНК-вакцини Moderna проти COVID-19 від Уряду США через глобальну ініціативу COVAX. Її в аеропорт «Бориспіль» доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вакцина з цієї поставки призначена для щеплення організованих...

0 Коментарів

Авторизація