НЕ СПАЛЮЙТЕ ОПАЛЕ ЛИСТЯ  І НЕ ВИВОЗЬТЕ ДО МІСЦЬ РОЗТАШУВАННЯ КОНТЕЙНЕРІВ.
02 лис, 2024 0 Коментарів 31 Перегляд

НЕ СПАЛЮЙТЕ ОПАЛЕ ЛИСТЯ І НЕ ВИВОЗЬТЕ ДО МІСЦЬ РОЗТАШУВАННЯ КОНТЕЙНЕРІВ.

Осінь у багатьох асоціюється з пожовклим опалим листям і щороку постає питання перед господарями, що з ним робити? Листя, що опадає восени з дерев – не сміття. 

Розкладаючись у ґрунті, воно збагачує мінеральними і органічними речовинами, структурує ґрунт, покращуючи його якість, створює умови для розвитку ґрунтової мікрофлори і фауни. 

У лісі ніхто не готує ґрунт – природа робить його сама з щорічно отримуваного матеріалу – опалого листя. Отже, воно корисне. 

Жителі нашої громади, наводячи порядок в своїх обістях - осіннє листя спалюють, вивозять до місць розміщення контейнерів. Але чи безпечно це для природи та людини? Шкода від спалювання листя багатогранна. Але мало хто  звертає увагу на цю проблему. 

При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється до 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук. Потрапляючи в людський організм, вони пригнічують імунну систему, руйнують гормони і вітаміни, створюють сприятливі умови для утворення злоякісних новоутворень. Крім цього їдкий дим від спалювання осіннього листя особливо небезпечний для дітей, у яких чутлива імунна система, літніх людей, які мають серцево-судинні, алергічні захворювання та проблеми дихальних шляхів, особливо астматиків, надзвичайно шкідливе для довкілля. Шкода для довкілля, тому, що згорання листя призводить до загибелі мікроорганізмів у ґрунті, сповільнює відновлення ґрунту.

Як використовувати опале листя ? Корисні рекомендації.

1.Зробіть листовий перегній. Перегній з опалого листя сам по собі не дуже корисний, але ним можна підкисляти ґрунт, використовувати як мульчу і затримувати вологу в землі.

Готують листовий перегній у вологу погоду. Якщо ж дощу давно не було, то змочіть листя водою. Зберіть його в мішки і щільно утрамбуйте. Верх залиште відкритим, а з боків зробіть кілька проколів. Залиште мішок у прохолодному вологому місці - приблизно через рік листя перетвориться на перегній.

  2. Зробіть компост. Додайте  компостну купу і перемішайте, щоб зробити компост кориснішим і поживним. Таку суміш можна використовувати як добриво.

3. Зробіть мульчування опалим листям, тобто зберіть листя в купу і рівномірно розкидайте по саду або городу. Така мульча сповільнить ріст бур'янів, запобігає промерзанню ґрунту і удобрює ґрунт. На клумбах листям можна вкрити на зиму багаторічні квіти та виноград. Використовуйте для посадки кімнатних квітів Така добавка живить ґрунт корисними мікроелементами..

.Якщо у вас є газон, то опале листя послужать для нього добрим природним добривом. Згребіть листя на газон і в суху погоду пройдіться по траві газонокосаркою зі знятим кошиком. Подрібнене листя з часом розкладеться на галявині, удобривши грунт і наповнивши його киснем.

Вивіз сміття від населення: проблеми!

Однією важливою діяльністю в Болехівській територіальній громаді є збирання, вивезення та зберігання твердих побутових відходів. Здавалося б, така звичайна та непомітна робота, але тільки завдяки вчасному вивозу твердих побутових відходів ми маємо...

Що ж робити з опалим листям?

З настанням осені люди починають активно згрібати опале листя і спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю. Кожного року – лікарі попереджають про ризики для здоров’я, а екологи б’ють на сполох, адже це...

Штраф за спалювання сухої рослинності до 30 600 гривень!!!

У пожежо-небезпечний період значної актуальності набирає питання виникнення пожеж в природних екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях. Державна екологічна інспекція Карпатського округу...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація