☀️ Цими днями нас чекає аномальна спека.
10 лип, 2024 0 Коментарів 21 Перегляд

☀️ Цими днями нас чекає аномальна спека.

Якщо людина довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні, у неї може розвинутися небезпечний стан – тепловий удар. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу. 
Цей стан вимагає невідкладної допомоги лікарів.  
🔎 Як уникнути теплового удару?
✅ Уникайте надмірної спеки. Найспекотніші години (з 10 до 16 години) проводьте у тіні або в приміщені, уникайте прямих сонячних променів.
✅ Охолоджуйте приміщення. Щоби зберегти електроенергію, не використовуйте кондиціонери. Відкривайте на ніч вікна, а вдень – навпаки закривайте. Можна повісити на вікна світловідбивну плівку.
✅ Охолоджуйте тіло. Якомога частіше приймайте прохолодний душ або обтирайтеся прохолодною водою
✅ Пийте багато рідини. Регулярно пийте воду або інші напої без цукру та кофеїну, навіть якщо не відчуваєте спраги.
✅ Носіть легкий одяг. Обирайте світлий, просторий одяг з натуральних тканин.
✅ Уникайте фізичних навантажень в спеку. Обмежте фізичну активність в найбільш спекотні години дня.
✅ Приділяйте увагу знакам теплового стресу. Слідкуйте за своїм самопочуттям та самопочуттям близьких. Якщо знаєте самотніх людей, не забудьте спитати про їхнє здоров’я.
✅ Не залишайте дітей і тварин у закритих автомобілях навіть з увімкненим кондиціонером! Це може бути небезпечним для їхнього життя!
🔎 Що робити, якщо тепловий удар стався?
Якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте за номером 103 – диспетчер допоможе вам сконтактувати з лікарем та за потреби надішле бригаду екстреної медичної допомоги. ⛑️
1️⃣ Перейдіть або перенесіть постраждалого у затінене прохолодне місце.
2️⃣ Охолоджуйте постраждалого. Використовуйте прохолодні вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах), щоб знизити температуру тіла.
3️⃣ Якщо постраждалий у свідомості, давайте йому пити воду, але невеликими порціями.
4️⃣ У разі блювання, покладіть людину на бік.
5️⃣ Стежте за станом постраждалого: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги.
Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу.

Надання допомоги при сонячному та тепловому ударі
Інші новини лип. 2022

Надання допомоги при сонячному та тепловому ударі

Літо у розпалі – і особливо щедре воно на ультрафіолетові промені. Але його “ласки” треба уникати, аби не отримати опіків шкіри та теплового чи сонячного удару. Тепловий удар виникає у разі тривалого перегрівання організму, особливо при підвищеному...

Обережно – спека! Правила поведінки у спекотну погоду
Інші новини чер. 2022

Обережно – спека! Правила поведінки у спекотну погоду

У спекотні дні, які прогнозуються найближчим часом на Прикарпатті, слід бути особливо обережними, стежити за своїм здоров’ям і дотримуватися певних правил поведінки. Підвищена температура навколишнього середовища може мати шкідливий вплив на...

Що робити при хімічному зараженні?
Інші новини бер. 2022

Що робити при хімічному зараженні?

У період ведення бойових дій слід врахувати небезпеку використання супротивником хімічної зброї. Хімічну небезпеку на конкретній території можуть також спричинити аварійні ситуації на виробництвах, які використовують токсичні речовини у...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація