Мінекономіки бере активну участь у масштабній цифровій трансформації України
22 лют, 2021 0 Коментарів 35 Переглядів

Мінекономіки бере активну участь у масштабній цифровій трансформації України

18 лютого відбулась презентація дашборду з відкритим доступом до всіх державних цифрових проектів. Перелік включає 94 проекти з чітко визначеними дедлайнами та відповідальними особами, 6 з них реалізуються та координуються Мінекономіки. 

"Цифрові ініціативи Мінекономки - це  масштабні проекти, які спрямовані на розбудову цифрової економіки, покращення бізнес-клімату та підвищення конкурентоспроможності України на глобальних ринках. Відкрити власну справу, отримати дозвіл та перевірити інформацію - ці послуги мають бути доступні для українців онлайн, без черг, зайвих документів та зайвої втрати часу", - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, до ключових цифрових проектів Міністерства належать:

  • Е-підприємець 

Проект передбачає впровадження комплексних електронних послуг з реєстрації бізнесу за найбільш масовими видами економічної діяльності за однією заявою, а також автоматизацію проведення торговельних розслідувань. 

Наразі, в Україні більшість видів економічної діяльності зарегульовано. Наприклад, для відкриття деяких видів бізнесу потрібно відвідати понад 6 органів влади й отримати відповідні дозволи та висновки. Проект е-підприємець дозволить покращити умови ведення бізнесу та підвищить інвестиційну привабливість України.

  • Е-дозвіл 

Проект передбачає створення для  бізнесу зручного інтерфейсу, через який можна подавати заявки та отримати всю дозвільну документацію, яку видають органи влади. Підприємці зможуть відстежити заявки, переглянути стан їх опрацювання та звертатися зі скаргами в разі потреби. Крім того, бізнес отримає можливість перевірити строки дії ліцензій та дозволів, які має юридична особа. Це сприятиме налагодженню взаємодії між державою і бізнесом, зменшенню корупційних ризиків та адміністративних бар’єрів для бізнесу.

  • Е-споживач 

Проект передбачає створення зручного механізму подання скарг споживачів онлайн та служби підтримки для їх розгляду, систематизації, контролю за їх вирішенням. 

  •  Е-держпідприємства 

Проектом запроваджується електронна звітність державних компаній, автоматизація збору інформації про їх діяльність та формування відповідних аналітичних матеріалів. Моніторинг та аналіз діяльності підприємств дозволить органам влади приймати ефективні управлінські рішення, зменшить корупційні ризики та підвищить якість управління державним та комунальним секторами економіки України. 

  •  Е-зайнятість

Проект спрямований на  підвищення інформатизації державних соціальних послуг, наближення їх до європейських стандартів. Безробітні отримають якісний сервіс щодо онлайн реєстрації в Службі зайнятості. Допомога по безробіттю призначатиметься на 8-й день з дня реєстрації особи як безробітної – у разі відсутності відповідної роботи.

  •  Е-продукти

Проект передбачає запровадження електронних послуг з реєстрації операторів потужностей ринку та проведення експертиз, видача електронних сертифікатів та дозволів. Також буде створена інтерактивна публічна система з доступом до інформації щодо вимог безпеки до харчових продуктів та доступ до зовнішніх ринків. 

“Ми маємо створити зручні цифрові сервіси для бізнесу та громадян, а також забезпечити прозорість надання державних послуг. Це дозволить сформувати довіру до держави та покращити бізнес-клімат України”, - зазначив заступник Міністра  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

З повним переліком урядових  цифрових проєктів можна ознайомитись за посиланням: https://plan2.diia.gov.ua/projects

Електронні лікарняні, нотаріат та соціальні послуги онлайн — Михайло Федоров презентував 94 проекти цифрової трансформації
Інші новини лют. 2021

Електронні лікарняні, нотаріат та соціальні послуги онлайн — Михайло Федоров презентував 94 проекти

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував 94 проекти цифрової трансформації у ключових сферах. Це — історична подія на шляху до нової України без корупції, без бюрократії та без черг. Затверджений Урядом...

Держпродспоживслужба буде надавати послуги у цифровому форматі, - Ігор Петрашко
Інші новини жов. 2020

Держпродспоживслужба буде надавати послуги у цифровому форматі, - Ігор Петрашко

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів готуються чотири масштабні проекти з цифровізації. Зокрема, йдеться про оцифрування електронного реєстру потужностей операторів ринку, запровадження електронних...

Стати підприємцем відтепер можна онлайн за 10 хвилин
Інші новини кві. 2020

Стати підприємцем відтепер можна онлайн за 10 хвилин

На порталі «Дія», який запустило Міністерство цифрової трансформації України, вже доступні онлайн 27 публічних послуг, серед яких – і перші спрощені послуги для фізичних осіб – підприємців. «Кожен українець і я особисто стикався з, м'яко кажучи,...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація