Нові послуги в Дії: Сплата податків онлайн та подання декларацій у декілька кліків
19 травень, 2021 0 Коментарів 63 Перегляди

Нові послуги в Дії: Сплата податків онлайн та подання декларацій у декілька кліків

Задекларувати доходи, сплатити податки і збори ФОП, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди — все це тепер можна зробити на порталі та в застосунку Дія. Масштабне оновлення революційних послуг Мінцифри презентувала під час Diia Summit 2.0. Податкова в декілька кліків — тепер нова реальність для українських підприємців.
«Щоб подати декларацію або сплатити податки, людям доводилося довго розбиратися з даними або ж підключати платний сервіс чи наймати бухгалтера. Ми це змінюємо. Тепер через Дію можна сплатити податки, подати декларацію, подивитись доходи. Це заощадить час, кошти та сили підприємцям. Крім того, будуть пуш-сповіщення, щоб ви не пропустили дедлайн, не платили штрафні санкції і все подавали вчасно», — розповів віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час прямого ефіру на Радіо НВ.
Процеси максимально автоматизовані. Через застосунок Дія декларацію можна буде подати завдяки Дія.Підпису — кваліфікованому електронному підпису у смартфоні, який Мінцифри також презентувала на Diia Summit 2.0.
Із 1 квітня ФОПи мають подавати декларацію за новою формою, де об'єднані декларація платника єдиного податку та звіт з єдиного соціального внеску. Ми спростили цей процес — залишили 4 питання. У новій об’єднаній формі з’явилися два нові обов'язкові поля для заповнення — email та мобільний номер телефону. Ми не зберігатимемо ці дані в застосунку, а лише заповнимо їх у декларацію. Також Дія автоматично підтягне інформацію з реєстрів — реєстраційні дані платника податків та граничні дати подання та сплати.
Важливо, що при заповненні декларації українці зможуть обирати: підключити інтеграцію з банком — сума доходів для розрахунку ЄП буде підтягуватись автоматично, — або ж вказати її вручну.
Крім того, в застосунку відображатимуться реєстраційні дані ФОП, суми нарахованих та сплачених податків і зборів, наявність заборгованості чи ж переплати. А також українці отримуватимуть сповіщення, коли Податкова прийме декларацію або ж якщо вона її відхилить і до неї потрібно внести виправлення.
На порталі Дія будуть доступні ті самі послуги, що й у застосунку, а згодом також декларування доходів та сплата податків фізичних осіб-громадян. Зокрема, можна буде подати Декларацію про майновий стан і доходи. Крім того, пізніше на порталі можна буде сплатити ПДФО, військовий збір, податки на майно фізичних осіб — земельний, транспортний та податок на нерухомість.
Також на порталі тепер можна буде отримати довідку про доходи. Потрібно лише обрати потрібний вам період — і в середньому за 10-15 хвилин ви отримаєте документ.
Одна з проблем у заповненні декларацій та сплаті податків — відсутність сповіщень про дедлайни. Із Дією таких проблем не виникатиме. Для того, щоб ви не забували про граничні дати, ми надсилатимемо вам сповіщення в застосунку та email-нотифікації з порталу. У такий спосіб ви зможете все сплатити вчасно й уникнути штрафних санкцій за заборгованість.
Проект було реалізовано Мінцифрою спільно з Державною податковою службою за підтримки програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge.

Михайло Федоров: Ми скасуємо штамп у паспорті та довідку про прописку до ID-картки
Інші новини травень. 2021

Михайло Федоров: Ми скасуємо штамп у паспорті та довідку про прописку до ID-картки

Реєстрація місця проживання — найпопулярніша держпослуга в Україні. Щомісяця нею користуються сотні тисяч українців. Проте сьогодні ця процедура є бюрократичною і занадто складною. Зараз потрібно йти в декілька установ та очікувати в чергах, щоб...

Дія – один із найбезпечніших ІТ-продуктів, який створювався в Україні, - Михайло Федоров
Інші новини гру. 2020

Дія – один із найбезпечніших ІТ-продуктів, який створювався в Україні, - Михайло Федоров

«Мінцифри постійно підтверджує захищеність сервісів», — Михайло Федоров розповів про челендж для етичних хакерів — «зламати» Дію. Захист даних — пріоритет Мінцифри. Дія — найбільш безпечний продукт, який створювався за останні роки в Україні....

Міністерство цифрової трансформації презентувало нові електронні послуги та сервіси в Дія
Інші новини жов. 2020

Міністерство цифрової трансформації презентувало нові електронні послуги та сервіси в Дія

Революційна технологія шерингу документів, нові цифрові документи у смартфоні та зручні державні послуги, що економлять час та кошти. 5 жовтня Міністерство цифрової трансформації провело Diia Summit, де презентувало результати роботи за рік та...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація