Як реалізувати переважне право на викуп землі орендарем
14 лип, 2021 0 Коментарів 129 Переглядів

Як реалізувати переважне право на викуп землі орендарем

Для того, щоб мінімізувати ризики реалізації цього права після старту земельної реформи, власникам і орендарям варто знати наступне.
Переважне право може бути тільки в орендаря. Ті, хто користуються землею на підставі договору емфітевзису чи іншого договору, не мають такого права.
Переважне право можна реалізувати лише якщо ділянка продається. Якщо вона відчужується даруванням, внесенням до статутного капіталу чи іншим способом, переважного права в орендаря немає.
Власник має зареєструвати у нотаріуса намір продати ділянку не пізніше, ніж за два місяці до дня укладення договору купівлі-продажу землі. Проте, навіть без реєстрації наміру орендар сам може повідомити власника про те, що має намір викупити його ділянку.
Після реєстрації наміру власника продати нотаріус зобов’язаний письмово повідомити про це орендаря.
Орендар може першочергово купити ділянку, якщо виплатить ціну, за якою вона продається. Тобто власник може продати ділянку іншому покупцю, не орендарю, лише дорожче ціни, запропонованої орендарю.
Для реалізації переважного права орендар і власник повинні з’явитися до нотаріуса в дату і час, призначені для укладення договору. Якщо орендар не з’явиться до нотаріуса вчасно, вважатиметься, що він відмовився від свого переважного права.

В Україні з’являється ринок земель: що нас чекає
Інші новини лип. 2021

В Україні з’являється ринок земель: що нас чекає

Нарешті українці стають повноправними господарями своїх земельних ділянок. На цю історичну подію Україна чекала 20 років, залишаючись серед небагатьох країн, де діяв мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Так, наразі...

Хто, за скільки і як може купити сільськогосподарську землю?
Інші новини лип. 2021

Хто, за скільки і як може купити сільськогосподарську землю?

В Україні офіційно відкрито ринок сільськогосподарської землі приватної власності. Отож, що змінилося для українців з 1 липня 2021 року. Хто має право продати? Громадяни України – власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Продаж...

Дозвіл на керування авто іншій людині можна надати онлайн
Інші новини січ. 2020

Дозвіл на керування авто іншій людині можна надати онлайн

В електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга «Керування належним користувачем». Ця послуга дозволяє надавати право користуватись авто людині, яка не є його власником. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації. Тепер...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація