Відпустка без збереження заробітної плати: скільки разів можна її надавати?
30 травень, 2022 0 Коментарів 183 Перегляди

Відпустка без збереження заробітної плати: скільки разів можна її надавати?

У Федерації профспілок розповіли, скільки разів можна надавати відпустку без збереження заробітної плати у воєнний час працівнику за його ініціативою.
       Нагадаємо, що згідно ч. 3 ст. 12 Закону № 2136-ІХ протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки .
    Отже, така відпустка може бути надана на весь строк запровадження воєнного стану.
Водночас, ст. 26 Закону про відпустки визначає, що таку відпустку надають на строк, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем.
     Таким чином, отримавши від працівника заяву з проханням надати таку відпустку, роботодавець має право відмовити у її наданні. Ініціатива завжди повинна йти від працівника, але остаточне рішення про її надання залишається за роботодавцем.
      У питаннях переривання відпустки без збереження заробітної плати, сторони (працівник і роботодавець) самостійно домовляються про період і тривалість такої відпустки. Закон про відпустки не регулює питання, чи можна достроково припинити відпустку без збереження зарплати, а також скільки разів можна надавати таку відпустку протягом воєнного стану.

Відповіді на поширені запитання щодо трудових відносин під час воєнного стану

Джерело інформації: Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки України / 12.03.2022 р. Якщо підприємство не може функціонувати через війну, чи може роботодавець пропонувати працівнику писати заяву на...

Легалізація працевлаштування – як довести факт трудових відносин

Якщо трудовий договір між особою та роботодавцем не укладений, то трудові відносини по факту не закріплено, тож, коли особа виконує трудові обов’язки (фактично перебуває в трудових відносинах), а роботодавець не бажає оформити трудові відносини...

Особливості надання щорічних відпусток: нагадує Держпраці

Працівнику можна одразу надати щорічну відпустку за 3 робочі роки 1. Чи можна надати працівникові щорічну основну відпустку наперед за поточний і майбутній робочі роки? За поточний робочий рік роботодавець може надати працівникові щорічну відпустку...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація