Оновлено правила подання відомостей для створення і ведення електронних трудових книжок
04 сер, 2022 0 Коментарів 62 Перегляди

Оновлено правила подання відомостей для створення і ведення електронних трудових книжок

З 15 липня 2022 року набули чинності оновлені правила подання відомостей про трудову діяльність застрахованих осіб в електронній формі, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 1 червня 2022 року № 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок».
Зокрема, вони передбачають можливість подання страхувальником або уповноваженим представником відомостей про місце роботи, кваліфікацію, заохочення, припинення трудових відносин, відсутніх у реєстрі застрахованих осіб.
Документом визначено структуру xml-файлу, у вигляді якого подаються відомості.
Уточнено, що відомості про трудову діяльність працівника подаються одноразово. Необхідність подавати відомості повторно є лише у разі виправлення раніше поданих неточних даних.
Для створення електронних трудових книжок потрібно подати відомості – особисто або через уповноваженого представника:
- у вигляді копій документів, виготовлених шляхом сканування;
- в оцифрованому вигляді – шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створено запис.
Довідково: відомості про трудову діяльність застрахованої особи в електронній формі подаються в будь-який період протягом п’яти років з дня набрання чинності Закону України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (10 червня 2021 року) з урахуванням першочергового подання та опрацювання відомостей про трудову діяльність осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося два і менше років, та про трудову діяльність осіб за період до 1 липня 2000 року.

Чому не відображається інформація про працевлаштування з 01.10.2021?

Інформація про застрахованих осіб в системі персоніфікованого обліку (з 2011 року – реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування) формується на підставі відомостей про нараховану заробітну...

Про зміну способу виплати пенсії

Відповідно до закону пенсія в Україні виплачується щомісяця через відділення АТ «Укрпошта» або через банк. Спосіб виплати пенсіонер обирає самостійно. Обраний спосіб виплати або раніше обраний банк пенсіонер може змінити за власним бажанням. Для...

Пенсійний фонд України у твоєму смартфоні

Мобільний застосунок "Пенсійний фонд" надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів). Кількість користувачів мобільного застосунку "Пенсійний фонд" станом на...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація