Увага! Пожежонебезпечний період!
З настанням високих температурних показників триває пожежонебезпечний період, – існує підвищений ризик до виникнення пожеж в екосистемах, зокрема і лісових масивах. Вогонь – це найбільший ворог для лісу, адже у вогні гине все живе.
Як правило пожежі в екосистемах виникають через порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки. В спекотні дні вогонь розповсюджується за лічені секунди, і може завдати непоправної шкоди екосистемі.
Дотримуючись простих правил пожежної безпеки можна попередити безповоротні наслідки, які стануть фатальними для природи та людини.
Шановні громадяни!
Перебуваючи на відпочинку за населеним пунктом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
-Не кидайте непогашені сірники або цигарки.
-Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі 1- го метра.
-Не залишайте непогашеного вогнища. Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара.
Зверніть увагу! В лісових масивах забороняється:
– розведення багаття у лісі;
– заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
– заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські підпали);
звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.
Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101».
Також повідомляємо, кодексом України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність. Згідно статті 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачається штраф на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів на громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів. Крім цього згідно ст. 245 Кримінального кодексу Україні за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем передбачена кримінальна відповідальність. Звертаємо особливу увагу населення на необережне поводження громадян з вогнем.
Нагадуємо - пожежу легше попередити, ніж загасити!
Наш спільний громадянський обов'язок - шанобливо ставитися до природи, дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах!
Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!
Будьте відповідальними! Дотримуйтесь Правил пожежної безпеки!
0 Коментарів