Як поводитись під час землетрусу
09 лют, 2023 0 Коментарів 96 Переглядів

Як поводитись під час землетрусу

Українські сейсмологи кажуть про можливі підземні поштовхи на території України. Втім, хоч вони й не становитимуть загрози населенню, українцям не завадить запам’ятати декілька правил, як діяти під час такої стихії. 

Землетрус застав вас у приміщенні: 

  • Якщо ви перебуваєте на перших поверхах, негайно залиште приміщення. В жодному разі не користуйтеся ліфтами або сходами, якщо проживаєте вище п’ятого поверху. 
  • Залишаючись у приміщенні під час землетрусу, уникайте кутових кімнат. Відійдіть від вікон і предметів, які можуть придавити або поранити вас: дзеркал, шаф, тяжких високих меблів. 
  • Оберіть найбезпечніші місця кімнати – дверний отвір або куток з несучими стінами. Сядьте прикриваючи голову руками, щоб перечекати стихію. 
  • Якщо є можливість, заховайтеся під міцними столом або ліжком. Це захистить від падіння важких предметів та уламків. 
  • Перебуваючи у приміщенні, дочекайтеся завершення першої серії поштовхів і негайно залиште його. Швидко рушайте у найбільш відкрите місце, віддалившись від будівель і ліній електропередач.

Землетрус застав вас в автомобілі: 

  • Зупиніть автівку на узбіччі дороги якомога далі від високих споруд, шляхопроводів, мостів, ліній електропередач і відкрийте двері. 
  • Залишайтеся в машині, допоки не вщухнуть коливання. 
  • Увімкніть радіо і слухайте рекомендації влади щодо подальших дій.

Що робити у випадку радіаційної аварії
Інші новини сер. 2022

Що робити у випадку радіаційної аварії

Якщо у вашій місцевості трапиться радіаційна надзвичайна ситуація, вам необхідно залишатися в приміщенні або негайно зайти до нього, якщо ви перебуваєте на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку ви можете зробити. Зайдіть в укриття, підвал або всередину...

Прості правила, що рятують життя
Інші новини травень. 2022

Прості правила, що рятують життя

Ч ерез вторгнення Росії та масові обстріли у багатьох областях України СБУ оприлюднила інструкції для населення, як поводитись під час обстрілів, та яких правил безпеки варто дотримуватись. Що робити під час обстрілу системами залпового вогню?...

Що робити у випадку радіаційної небезпеки?
Інші новини травень. 2022

Що робити у випадку радіаційної небезпеки?

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу громадян: у випадку радіаційної загрози перш за все необхідно суворо виконувати вказівки державної служби з надзвичайних ситуацій, органів влади та поліції. Якщо у...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Уряд Онлайн

Уряд Онлайн

25 січ, 2023 0

Авторизація